Geokomunitní portál vám přináší Geokomunita

Ph.D. studium v oblasti fyzikální geodézie

Katedra geomatiky na Západočeské univerzitě v Plzni (prof. Pavel Novák) hledá vhodného kandidáta na pozici, kterou by měl obsadit Ph.D. student. V rámci řešení tříletého projektu podporovaného Grantovou agenturou České republiky hledáme vysoce motivovaného doktoranda pro spolupráci na výzkumných tématech, které jsou zaměřeny na formulaci a aplikaci nových teoretických postupů a metod pro modelování zemského gravitačního pole.

Tato pozice je orientována do vybraných oblastí fyzikální geodézii, které se týkají výzkumu nových konceptů, metod a validačních postupů pro systematické modelování šíření nejistot a závislostí dat, které by byly použity pro transformaci a inverzi měřených veličin gravitačního pole na určované hodnoty gravitačního potenciálu a výšek geoidu.

Uchazeč musí mít magisterský titul v oborech geodézie, geomatiky, geofyziky či příbuzných oborech. Vhodný kandidát musí prokázat dobré analytické dovednosti, a zkušenosti s fyzikální geodézií, zpracováním dat a programováním. Znalost základních konceptů v oblasti řešení geoidu by byly výhodou. Dále se předpokládá znalost anglického jazyka, dobré sociální dovednosti a ochota pracovat v týmu výzkumníků a studentů.

Pozice je otevřena na období minimálně 3 roky. Výběr začíná okamžitě a bude pokračovat, dokud nebude pozice naplněna. Zájemci o pozici mohou posílat své žádosti (motivační dopis, životopis, diplomy a doporučující dopisy) na panovak@kma.zcu.cz, kde lze též získat další informace o pozici.

Zdroj: Ph.D. studium v oblasti fyzikální geodézie / PhD. Position in Physical Geodesy

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..