Geokomunitní portál vám přináší Geokomunita

Nabídka jarních kurzů GISmentors

GISmentors připravili jarní várku kurzů GIS s otevřeným zdrojovým kódem. Tentokrát jsme se zaměřili na QGIS a kromě kurzu pro začátečníky jsme vypsali i kurz pro pokročilé a kurz na tvorbu zásuvných modulů. Ten se skvěle doplňuje s kurzem zpracování prostorových dat v jazyce Python. Zařadili jsme také úspěčný kurz pro publikaci prostorových dat v prostředí GeoServer a pokud máte ve svém týmu nováčka, kterého potřebujete v problematice prostorových dat a GIS zorientovat, doporučte mu kurz Úvod do GIS.

Seznam všech aktuálně vypsaných kurzů najdete vždy na adrese: https://kurzy.gismentors.cz/. Chcete-li být v obraze nejen ohledně našich kurzů, ale i dalších našich aktivit a novinek ze světa Open Source GIS, sledujte náš profil na Facebooku nebo Twitteru. Pokud si nejste jistí, který kurz je pro vás ten pravý, nebo pokud potřebujete připravit školení na míru pro vaši organizaci, ozvěte se nám na info@gismentors.cz.

Veřejné kurzy jsou jednodenní a konají se již tradičně v učebně na Fakultě stavební ČVUT v Praze.

O GISmentors

Sdružení školitelů GISmentors vzniklo v roce 2014 a zabývá se školením otevřeného software pro GIS (open source GIS) otevřeným způsobem. Naše materiály jsou dostupné všem pod otevřenou licencí. Účastí na našich kurzech nám umožňujete tyto materiály udržovat a rozšiřovat. Nabízíme jak veřejná školení, tak firemní kurzy s upraveným programem na míru dané organizace. V případě zájmu nás prosím kontaktujete na adrese info@gismentors.cz

O otevřeném software pro GIS

Free and Open Source software for GeoSpatial (FOSS4G) je skupina softwarových nástrojů s otevřeným zdrojovým kódem (open source), která řeší celou škálu problematiky prostorových dat. Většinu programů zaštiťuje organizace Open Source Geospatial Foundation – OSGeo.org, která dohlíží na to, že programy mají stabilní vývojářskou komunitu, určitou úroveň kvality zdrojového kódu i dokumentace a jsou vyvíjeny pod některou z otevřených licencí.

Zdroj: Nabídka jarních kurzů GISmentors (PR)

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..