Geokomunitní portál vám přináší Geokomunita

Kartografický den Olomouc 2018 nabídne přednášky o 3D vizualizaci

Logo 12. ročníku odborného semináře Kartografický den OlomoucV pátek 23. února 2018 se v Aule Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci uskuteční 12. ročník odborného semináře Kartografický den Olomouc. Tradiční odborný kartografický seminář bude tentokrát zaměřen na kartografii a 3D vizualizaci. V případě, že byste chtěli v předsálí vystavit vlastní ukázky 3D vizualizací formou projekce, posteru nebo roll-upu, kontaktujte prosím organizátory nejpozději do 10. února.

3D vizualizace je poměrně nový odborný směr, který se zabývá vizualizací v 3D prostoru, a to v mnoha vědních odvětvích jako jsou architektura, reklama, počítačové hry, filmový průmysl apod. Prostorový charakter těchto dat je zcela jasný, protože 3D vizualizace pronikla v různých formách i do geoinformatiky a kartografie. Téma tak přímo vybízí k interdisciplinární spolupráci, ke geoinformatickému zpracování a využití prostorových dat, včetně jejich kartografické vizualizace. V Olomouci se bude diskutovat o významu a využití 3D vizualizace nejen v oblasti GIScience.

Kartografický den v Olomouci 2018 se koná pod záštitou České kartografické společnosti, Sekce kartografie a geoinformatiky České geografické společnosti, České asociace pro geoinformace, Katedry geoinformatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Program

od 09:30 Registrace
10:00 – 10:15 Zahájení, Vít Voženílek (Univerzita Palackého v Olomouci)
10:15 – 10:45 Jak vznikají Mapy.cz, Pavel Žemlík (Seznam.cz)
10:45 – 11:15 Stav a perspektivy 3D vizualizace, Tomáš Slavkovský (Melown Technologies SE)
11:15 – 11:45 Aspekty ovlivňující využití 3D vizualizace, Petr Kubíček (Masarykova univerzita)
11:45 – 12:15 Přestávka na občerstvení
12:15 – 12:45 Uživatelské úlohy a 3D vizualizace, Dajana Snopková a Vojtěch Juřík (Masarykova univerzita)
12:45 – 13:15 Geovizualizace ve virtuální realitě – role interakce, Lukáš Herman a Pavel Ugwitz (Masarykova univerzita)
13:15 – 14:00 Diskuze a zakončení semináře, Vít Voženílek (Univerzita Palackého v Olomouci)

Účast na 12. kartografickém dni je bezplatná a registrace je dostupná zde. Zájemci mohou požádat o vystavení certifikátu o absolvování semináře. V případě, že byste chtěli v předsálí auly vystavit vlastní ukázky 3D vizualizací formou projekce, posteru (max. formát A1) nebo roll-upu, kontaktujte prosím RNDr. Alenu Vondrákovou nejpozději do 10. února.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..