Geokomunitní portál vám přináší Geokomunita

GEOINFORMATIKA.sk

Tisková konference: Stanovisko odborníků k předloženým legislativním změnám v geodézii, kartografii a katastru

Logo Zaměstnavatelského svazu geodézie a kartografie v Slovenské republiceNěkolik sdružení geodetů a kartografů v Slovenské republice podepsaly 1. října 2014 společný postoj odborné veřejnosti k legislativním změnám, které předložil v březnu tohoto roku Úřad geodézie, kartografie a katastru SR do meziresortního připomínkového řízení. Zaměstnavatelský svaz geodézie a kartografie plus ostatní zapojené subjekty zvou novináře a širokou veřejnost na pondělní tiskovou konferenci, aby upozornili na naléhavost zahájení diskuse k textům zákonů o geodézii, kartografii a katastru, protože úřad nechce ustoupit jasným odborným argumentům a ve většině případů své návrhy nedokáže dostatečně vysvětlit ani odborně obhájit.

GISáček 2014: Pozvánka garanta konference

Logo študentskej konferencie GISáčekKdyž jsem já v roce 1998 poprvé absolvoval studentskou konferenci GISáček, byla to spíše lokální akce. Ceny žádné, ale už tehdy to byla příležitost se sejít s dalšími studenty oboru a myslím, že mezi posluchači byl i zástupce z firmy. Od té doby se GISáček změnil v akci, které se pravidelně zúčastňují studenti různých vysokých škol z Čech i Slovenska.

SmartGIS je opět sponzorem konference archeologů

logo konference Počítačová podpora v archeologii 2014, zdroj: arup.cas.czDělí je tisíce let. Přesto si rozumí, jdou společně ruku v ruce a jejich propojením vznikají unikátní výsledky. Moderní technologie v archeologii. Počítačové metody, které jsou speciálně určeny pro archeologii a příbuzné obory, budou představeny na 13. ročníku konference Počítačová podpora v archeologii (PPA 2014) ve dnech 28. – 30.5.2014 v prostředí Českomoravské vrchoviny ve Svratce za účasti významných archeologických institucí.