Geokomunitní portál vám přináší Geokomunita

Na Erasmus k bratom na Slovensko

Přestože zahraniční stáž je povinná až v doktorském studiu, jako studenti bakalářských a magisterských programů máte možnost studovat na zahraniční univerzitu v rámci projektu  Erasmus. Novou partnerskou institucí, kam můžete vycestovat, je Fakulta informatiky a informačních technologií Slovenské technické univerzity v Bratislavě.

Paleta možností kam vyjet nejen za studiem je na naší katedře opravdu široká. Každý si tak může vybrat zemi a školu, která nejvíce splňuje jeho očekávání. Kdo má rád hory, nebojí se tmy a může si něco málo připlatit, bude asi volit ze severských zemí. Naopak kdo se rád koupe v moři a preferuje středomořskou kuchyni, pro toho je Řecko nebo Španělsko jasná volba. Nicméně Erasmus je také o zaměření školy a jazyku, můžete se tak zdokonalit v oboru a zlepšit své jazykové dovednosti.

Slovenština asi není jazykem, jehož znalostí oslníte při pracovním pohovoru. Na druhou stranu jeho znalost vám může usnadnit sdílení nových znalostí z oboru.

Pokud se zajímáte o informační technologie, eye-tracking, 3D nebo virtuální realitu, musí se jistě ve vašem hledáčku objevit právě Fakulta informatiky a informačních technologií STU v Bratislavě.

Nově postavená a moderně vybavená budova v sobě skrývá učebnu vybavenou 20 eye-tracking zařízeními. Laboratoř vybavenou klasickými eye-trackery i eye-tracker pro snímání obrazovky mobilního telefonu nebo tabletu. 3D lab nadupaný nejmodernější technikou umožňující operovat ve virtuální realitě. Na FIIT se věnují se široké škále oborů IT od programování až třeba právě po eye-tracking. Zdejší studenti např. vyvíjejí v rámci svých bakalářek jednoduché hry, které se ovládají pohybem očí. Dalším důležitým hlediskem při rozhodování kam vyjet jsou také lidé. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že na FIIT STU v Bratislavě jsou samí mladí, nadšení a ochotní vědci.

Jak již bylo zmíněno, studium v zahraničí není to jen o škole, ale je vhodné mít i možnost aktivně naložit s volným časem. I v tomto ohledu nabízí okolí Bratislavy řadu příležitostí. Hrad Devín je jedním z nejhezčích hradů, které jsem měla možnost navštívit a lze se k němu dostat pomocí MHD přímo od školy. Vyhlídková věž Kamzík zase nabízí krásný výhled z luxusní otočné restaurace. Bratislava tak nabízí širokou škálu vyžití pro milovníky, přírody, sportu, kultury i historie.

Mgr. Markéta Beitlová

Zdroj: Na Erasmus k bratom na Slovensko

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..