Geokomunitní portál vám přináší AMAVET klub č. 962

Podzimní Olomouc je týden blokové výuky externích expertů

Týden od 17. do 21. října 2016 bude plný hostů, přednášek a workshopů. Akce má název Podzimní Olomouc (POOL) a Katedra geoinformatiky Univerzity Palackého přináší velice zajímavý program.

Účast je zdarma a pro studenty katedry v rámci daných předmětů povinně. Přednášky jsou samozřejmě přístupné i pro studenty z jiných českých a slovenských univerzit. Dobrovolná účast je více než vítána.

Program POOL 2016

Pondělí 17.10. (učebna S3)
09:00 – 13:00 První bakalářský den: Gabryš, Gartner, Jakeš, Janků, Janoušek, Komínek, Krejsa, Kříž, Maňák, Masopust, Nekuža, Onderka, Pavlíček, Porteš, Procházka, Raida, Roubalík, Skácelová, Tomečka, Tuháček, Zajícová, Zedníčková
13:00 – 14:00 Radek Petr (zememeric.cz): Jak psát o geoinformatice
14:00 – 15:00 Lukáš Svoboda (freelancer): Jak na volnou nohu
15:00 – 16:00 Václav Šafář (Výzkumný ústav geodetický, topografický a kartografický): RPAS pro mapování a revize katastru
16:00 – 17:00 Jan Kostelecký (Obecní úřad Ondřejov): Globalní souřadnicové systémy a jejich realizace
17:00 – 18:00+ RoadShow: Burian T. – Madarsko; Liczka – Norsko; Burian J. – Berkeley; Nétek + Popelka – Norské fondy a další

Úterý 18.10. (učebna S3)
09:00 – 10:00 Martin Švec (HERE): Tvorba map pro autonomní vozidla
10:00 – 11:00 Aleš Vávra (O2): Vývoj GIS v praxi
11:00 – 12:00 Jakub Langhammer (UK Praha): GIT ve výzkumu disturbancí krajiny
12:00 – 14:00 Vít Pászto & Jiří Pánek (Univerzita Palackého): KiteMapping
14:00 – 15:00 Martin Tejkal (Kraj Vysočina): Geoinformatika na Vysočině
15:00 – 16:00 Alexander Mráz (Univerzita Palackého): Managing a Project for State Agency

Úterý 18.10. (učebna DPZ)
09:00 – 10:00 Dagmar Valchařová (Olomoucký Kraj): Územní plánování v Olomouckém kraji
10:00 – 11:00 Martina Kepka Vichrova (Západočeská univerzita): 3D rekonstrukce kulturního dědictví
11:00 – 12:00 Dagmar Kusendová (UK Bratislava): Srovnání národních atlasů z území Slovenska
12:00 – 14:00 Petr Foltýn (SolidusTech) Internet of Things
14:00 – 15:00 Iveta Bebčáková (Univerzita Palackého) Skupinové rozhodování
15:00 – 16:00 Jakub Vorel (České vysoké učení technické Praha): Simulační modelování městských regionů
16:00 – 17:00 Ondřej Vencálek (Univerzita Palackého) Mathematika

Úterý 18.10. (učebna GIS)
16:00 – 18:00 Jan Kubeček (Centrum dopravního výzkumu): PostGIS + QGIS

Středa 19.10. (učebna S3)
09:00 – 13:00 Doktorandský den: Burian, Doležalová, Hejlová, Janoška, Kobza, Měřičková, Nwaogu, Pohanka, Pour, Samec, Zajíčková
13:00 – 14:00 Doktorandský den: Michal Med, Luděk Krtička, Vladislav Svozilík a další
17:00 – 18:00+ Neformální setkání v restauraci

Středa 19.10. (učebna DPZ)
09:00 – 10:00 Petr Dobeš (Vysoké učení technické Brno): Hashování
10:00 – 11:00 Petr Dobeš (Vysoké učení technické Brno): Kryptování hesel
13:00 – 14:00 Pavel Petr (Univerzita Palackého): DataMining
14:00 – 15:00 František Dařena (Mendelova univerzita Brno): Text Mining
15:00 – 16:00 Jan Doležal (Guy Carpenter): Katastrofické modelování v zajišťovací činnosti
16:00 – 17:00 Jan Miklin (Ostravská univerzita): Úspěšná sukcese, neúspěšná ochrana
17:00 – 18:00+ Neformální setkání v restauraci

Čtvrtek 20.10. (učebna S3)
09:00 – 10:00 Tomáš Králík (Univerzita Palackého): Pseudoprostorová vizualizace v kartografii
10:00 – 11:00 Martin Hanus (UK Praha): Uživatelské aspekty kart. tvorby pro školy
11:00 – 12:00 Jakub Lysák (UK Praha): Znázornění skal na topomapách
13:00 – 14:00 Zdeněk Stachoň (Masarykova univerzita Brno): Staré mapy v digitálním věku
14:00 – 15:00 Jáchym Čepický (České vysoké učení technické Praha): Webová služba PyWPS
15:00 – 16:00 Marek Vaculík (Olomoucký klastr inovací) Inovační aktivity firem
16:00 – 17:00 Eva Pauknerová (Český úřad zeměměřický a katastrální): Geoinformatika v eGovernmentu

Čtvrtek 20.10. (učebna DPZ)
11:00 – 13:00 Co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Jedná se o možnost klást dotazy k tématům probírané výuky jednotlivých vyučujících (co by jste si chtěli zopakovat či prohloubit) i látky, která se na přednáškách či cvičeních probrat nestihne (trendy a zajímavosti), odborných zkušeností našich pedagogů (postřehy z konferencí, zkušenosti ze zahraničních i domácích stáží), organizačních záležitostí KGI, či cokoliv co vás napadne. Dotazy mohou být položeny anonymně i veřejně, a to formou: zaslání na rostislav.netek@upol.cz, hozením do schránky na sekretariátě katedry, přímo na místě během přednášky.

Pátek 21.10. (učebna S3)
09:00 – 14:00 Konference FOSS4G.cz

Program ke stažení v PDF