• Filtrace objektů vytvořených uživatelem v ArcCatalog

  V případě, že máte přístup do rozsáhlých databází s mnoha uživateli a schématy, může být těžké orientovat se ve Stromu objektů. Uživateli trvá déle, než ve stromu nalezne své vlastní geodatabázové objekty.

  V ArcCatalog je možné filtrovat objekty, tak aby se zobrazovaly jen ty, které vlastní právě přihlášený uživatel. Nastavení lze provést přes dialogové okno v menu Přizpůsobit –Možnostiaplikace ArcCatalogObecné Vypsat pouze objekty vlastněné uživatelem.

  Od této chvíle uvidíte ve stromě katalogu pouze své položky. (Pokud budete potřebovat objekty jiných uživatelů, je potřeba filtr deaktivovat.)

   

  Read more »
 • Logfile tabulky ArcGIS 10.5 v databázích PostgreSQL a SQL Server

  Při práci s geodatabází v PostgreSQL a SQL Server vytváří ArcGIS 10.5 logfile tabulky jako dočasné (temporary). Tyto dočasné tabulky jsou vytvářeny zvlášť pro každé připojení, nedochází tedy ke zpomalení během konkurenčního přístupu k jedné tabulce u více připojených uživatelů pod jedním uživatelským účtem databáze. Použití těchto tabulek také zrychluje odezvu přidávání a odebírání prvků z výběru, protože při plnění tabulek hodnotami ID vybraných prvků nedochází k plnění transakčního logu databáze.

  Klientské aplikace ArcGIS 10.5 u těchto databázových platforem použijí automaticky dočasné tabulky, a proto administrátor již nemusí řešit nastavení logfile tabulek v geodatabázi.
  ArcGIS od verze 10.5 tak změny v nastavení logfile tabulek v geodatabázi nebere v úvahu.

  Read more »
 • Mapa horkého Brna a rozpálené Prahy
  V těchto tropických dnech by bylo dobré znát místa, kde se dá trochu zchladit, a naopak lokality, kterým je lepší se vyhnout, jak jsou rozpálené. Pokud bydlíte nebo pracujete v Praze či Brně, pomůže vám v rozhodování vizualizace, kterou připravil na svém webu Český rozhlas na základě snímků ze satelitu Landsat 8 (pro Prahu v tomto období v roce 2016, pro Brno pak Read more »
 • 25. ročník středoevropské geografické konference

  Katedra geografie Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity ve spolupráci s Katedrou geografie a regionálného rozvoja Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitře a Jihomoravskou pobočkou České geografické společnosti pořádá ve dnech 12.–13. října 2017 již 25. ročník středoevropské geografické konference. Výroční konference je koncipována oproti minulým ročníkům poměrně odlišně. Rádi bychom opustili model prezentace lineárně řazených příspěvků v tematických sekcích a prostřednictvím panelových diskusí vytvořili příležitost k hlubším reflexím aktuálních problémů geografie. On-line registrace na konferenci je spuštěna na webu: http://katedry.ped.muni.cz/geografie/stredoevropska-konference/1667-2

   

  Dne 20. 10. byl zveřejněn 2. cirkulář ke konferenci, který je ke stažení zde.

  Těšíme se na viděnou v Brně.

          Eduard Hofmann a Libor Lněnička

  Katedra geografie

  Pedagogická fakulta

  Masarykova univerzita

  Read more »
 • Letní škola rozvojové spolupráce

   

  lš - final

   

   

  Rádi bychom Vás pozvali na jubilejní 20. ročník Letní školy rozvojové spolupráce, kterou pořádá Katedra rozvojových a environmentálních studií PřF UP. Akce se koná v termínu 4.9. – 8.9. 2017.

  Letní škola rozvojové spolupráce je vhodná pro ty, kteří se zajímají o problematiku rozvojové spolupráce a humanitární pomoci. Na letní škole vystoupí mimo jiné Břetislav Tureček (Metropolitní univerzita Praha),  Ondřej Suchánek (Charita ČR) či Linda Piknerová (Západočeská univerzita v Plzni). Více o letní škole, programu a způsobu přihlášení naleznou zájemci na odkaze: http://www.development.upol.cz/projekty/letni-skola-rs/letni-skola-pro-studenty-vs/

  Read more »
 • Přidejte se do týmu technické podpory

  Zajímáte se o GIS a chtěli byste se stát součástí profesionálního týmu? Potom hledáme právě vás.

  Nově jsme otevřeli pozici Pracovník technické podpory desktopových technologií.

  Hlavní pracovní náplní specialisty technické podpory je:

  • podpora stávajících uživatelů technologií ArcGIS,
  • lokalizace produktů Esri do českého prostředí,
  • podpora marketingových aktivit,
  • spolupráce na správě IT prostředků firmy.

  Máte vysokoškolské vzdělání se zaměřením na geoinformatiku, ovládáte anglický jazyk a máte znalosti v oblasti ArcGIS? Neváhejte a pošlete nám svůj životopis.

  Více podrobností o nabízené pozici naleznete na samostatné stránce.

  Read more »
 • ARCDATA hledají pracovníka technické podpory
  Hledáte práci v GIS oborech? Máte vysokoškolské vzdělání v geoinformatice? Ovládáte anglický jazyk? Máte znalosti v oblasti ArcGIS? Možná právě vás zaujme následující nabídka. Společnost ARCDATA PRAHA, náš kolektivní člen, hledá posilu do týmu technické podpory. Vaší pracovní nápní by bylo:   podpora stávajících uživatelů technologií ArcGIS, lokalizace Read more »
 • Přečtěte si jarní časopis ArcUser

  Jarní vydání časopisu ArcUser se věnuje celé řadě zajímavých témat. Naleznete zde hned tři „hands on“ cvičení, novinky o technologii i články o nasazení GIS napříč obory.

  I tentokrát jsme pro vás připravili přehled zajímavých článků z tohoto čísla, který naleznete na samostatné stránce.

  Read more »
 • Smutná informace

  S velkým zármutkem Vám musíme oznámit, že 14.6. ve věku 66 let zemřel přední slovenský geograf prof. RNDr. Viliam Lauko, CSc.

  Parte

  Read more »
 • Průzkumy v Amatérské jeskyni v Moravském krasu

  Pracovníci oddělení environmentální geografie Ústavu geoniky AV ČR pobočka Brno a Českého hydrometeorologického ústavu – pobočka Brno představili v reportáži České televize Brno průzkumy v Amatérské jeskyni v Moravském krasu, které se týkají hydrologických výzkumů v soutokové oblasti Sloupského potoka a Bílé vody (kde vzniká řeka Punkva) a detailního mapování podzemních prostor s využitím pozemního laserového skeneru a následnou tvorbou modelu podzemního krasového reliéfu.

  Odkaz na reportáž:

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1181680258-tyden-v-regionech-brno/317281381890610-tyden-v-regionech/obsah/550628-husta-mracna-bodu

  Read more »
 • Soustředění vítězů a letní geografická škola Zeměpisné olympiády 2017

  Před výjezdem na mezinárodní soutěže iGeo (Srbsko) a IESO (Francie) proběhne intenzivní školení a příprava reprezentačních týmů pod vedením organizátorů ZO a tutorů z různých geografických pracovišť v Česku (UJEP v Ústí nad Labem, MU Brno, UK Praha). Soustředění se uskuteční 20.–23. 7. 2017 v Chotěboři (okres Havlíčkův Brod) ve spolupráci s tamními školami (gymnáziem a základní školou) a Městem Chotěboř. Podrobný program a propozice soustředí naleznete na http://zemepisnaolympiada.cz/aktuality.

  Read more »
 • ICA-GEO Workshop ve Washington D.C.

  Dovolujeme si Vás informovat o worskhopu, který v rámci svých aktivit v ICC ,  připravuje ve Washingtonu D.C   prof. Dr. Milan Konečný.

  Mezi hlavními speakery worshopu pořádaného ICA – Commission on Cartography in Early Warning and Crises Management (CCEW&CM) společně s GEO (Group of Earth Observations) , který proběhne 2.7. bude donedávna boss FEMA pan Craig Fugate a  Barbara Ryan, šéfka GEO.

  Informace přibližující aktivity workshopu naleznete ZDE.

  Program workshopu ZDE.

  Read more »
 • Nabídka práce

  Krajský úřad Středočeského kraje (sídlo: Zborovská 11, Praha 5), Odbor regionálního rozvoje, nabízí pozici koordinátora, projektového a finančního manažera na projektu Regionální stálé konference financovaného z Operačního programu Technická pomoc. Projekt je zaměřen na mapování potřeb v území, které slouží k lepšímu zacílení prostředků z evropských fondů.

  Dobré platové ohodnocení. Smlouva na dobu určitou. Nástup možný ihned.

  Náplň práce:

  • Mapování potřeb prostřednictvím komunikace s územím
  • Komunikace s Ministerstvem pro místní rozvoj a dalšími ministerstvy
  • Organizace jednání pracovních skupin a seminářů
  • Práce se strategickými dokumenty
  • Práce se systémem IS KP14
  • Administrace projektu

  Požadavky:

  • Orientace v oblasti dotací výhodou
  • Orientace v oblasti regionálního rozvoje výhodou
  • Zkušenosti s prací v IS KP14+ výhodou

  Benefity:

  • Osobní ohodnocení
  • 25 dní dovolené
  • 5 sickdays
  • 3 dny samostudia
  • Stravenky
  • Možnost zkráceného úvazku po dohodě
  • Příjemný pracovní kolektiv

  V případě zájmu prosím kontaktujte Martinu Vycudilíkovou, Odbor regionálního rozvoje, Oddělení strategií a koncepcí; tel: 257 280 457; e-mail: vycudilikova@kr-s.cz

  Read more »
 • Workshop Mapa a aplikovaná geografie

  V rámci 22. kartografické konference v Liberci se dne 6. 9. 2017 mezi 14:30 a 16:00 v budově G TUL koná unikátní workshop Mapa a aplikovaná geografie. Workshop se koná pod záštitou Liberecké pobočky ČGS a Katedry geografie TUL a povede ho doc. RNDr. Branislav Nižnanský, CSc. Workshop představí libereckou vizi aplikované geografie, jež stojí na úzkém propojení teoretického geografického základu s praxí a jejími aktuálními požadavky. Byly osloveny spolupracující instituce v regionu s pozváním k diskusi na téma: „Mapa v praktických aplikacích při řešení úkolů instituce“. Prezentace v trvání 15-20 minut budou zaměřeny na deskripci problémů každodenní činnosti instituce, při jejichž řešeních jsou využívány mapy, a na deskripci přínosu těchto map. Pozvání k prezentaci a následné diskusi přijali: Odbor regionálního rozvoje a odbor územního plánování Libereckého kraje, Magistrát města Liberec, Euroregion Nisa, Krajská hygienická stanice Libereckého kraje či společnost HERE WeGo. Očekává se přibližně 10 hostů s 4-6 vyzvanými přednáškami a následnou diskusí s hosty a členy liberecké katedry (6-8 osob). K přednáškám a diskusi jsou zváni především členové Liberecké pobočky ČGS a všichni účastníci 22. kartografické konference.

  Read more »
 • Animace jednoho roku v životě planety Země
  V únoru 2015 spojily organizace NOAA a NASA síly a vypustily satelit DSCOVR. Oběžná dráha satelitu se nachází přibližně 1 milion mil od Země. Satelit pořizuje několikrát denně snímek Země. NASA těchto snímků dala dohromady více než 3 000 a vznikla tak tato animace, která ukazuje rok v životě naší Read more »
 • Nový doktorandský studijní program v geoinformatice na UPJŠ v Košicích
    Od akademického roku 2017/2018 Ústave geografie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košicích otevírá nový doktorandský studijní program Geoinformatika a DPZ, který je zaměřený na mapování a výzkum krajiny pomocí GIS a metod DPZ. Více na ebu geocommunity.sk Od akademického roku 2017/2018 Ústave geografie Prírodovedeckej fakulty Read more »
 • ČÚZK hledá analytika-programátora
    Předseda ČÚZK vyhlašuje výběrové řízení na služební místo analytik - programátor v oboru služby „36. Informační a komunikační technologie“. Místem výkonu služby je Praha. Předpokládaným dnem nástupu do služby na tomto služebním místě je 1. 8. 2017 nebo jiný termín dle dohody. Náplň činnosti na služebním místě: zejména vývoj (SQL, PL/SQL) a Read more »
 • Práce se styly v aplikaci ArcGIS Pro

  Stylem rozumíme kolekci symbolů, barev, grafických elementů a formátování textu, která je členěna do různých kategorií. Jednotlivé styly jsou v ArcGIS Pro uloženy na úrovni projektu, což nám napomáhá při sjednocení symbolů během tvorby map a scén v rámci celého projektu. Aplikace ArcGIS Pro nabízí systémové styly, které jsou obsaženy v samotné instalaci software (pozn. tyto styly jsou jen pro čtení). Další možností je vytvoření vlastního stylu, popř. importování existujícího stylu vytvořeného v aplikaci ArcMap nebo z ArcGIS Online, kde nalezneme řadu stylů sdílených společností Esri a komunitou uživatelů software ArcGIS Pro, jedná se o soubory STYLX.

  Správa stylů

  Projekt aplikace ArcGIS Pro může obsahovat neomezené množství stylů, kdy při vytvoření nového projektu jsou vždy automaticky připojeny čtyři systémové styly: ArcGIS 2D, ArcGIS 3D, ArcGIS Barvy a Schéma ColorBrewer (RGB) (viz obr. níže). Tyto systémové styly můžeme z projektu kdykoliv odebrat, popřípadě je doplnit o další systémové styly. Pojďme si nyní ukázat, jak v aplikaci ArcGIS Pro styly spravujeme.

  Prohlížení stylu

  • Klikneme na kartu Zobrazení a v rozbalovacím menu u tlačítka Projekt vybereme možnost Náhled projektu.
  • Dvojklikem na složku Styly otevřeme styly projektu.
  • Dvojklikem na vybraný styl si můžeme prohlédnout symboly uložené v tomto stylu. Pro přepnutí mezi jednotlivými kategoriemi v rámci stylu vybereme kartu DOMŮ, kde v parametru Zobrazit můžeme přepínat kategorie, které chceme prohlížet. Pokud se chceme vrátit zpět na seznam všech stylů v projektu, klikneme na šipku zpět v levém horním rohu (viz obrázek).

  Vytvoření nového stylu

  • Klikneme na kartu Zobrazení a v rozbalovacím menu u tlačítka Projekt vybereme možnost Náhled projektu.
  • Dvojklikem na složku Styly otevřeme styly projektu.
  • Přepneme se na kartu Vložit a zvolíme Nový styl.
  • Otevře se dialogové okno, kam vepíšeme název stylu a klikneme na Uložit.
  • Dvojklikem otevřeme nově vytvořený styl, který je prozatím prázdný.
  • Přepneme se na kartu Domů, kde pomocí tlačítka Nová položka můžeme přidávat jednotlivé symboly a dále je konfigurovat. Rovněž můžeme pomocí Kopírovat/Vložit přenést symbol ze systémového stylu do námi nově vytvořeného stylu a symbol dále upravovat.

  Připojení existujícího stylu do projektu

  • Klikneme na kartu Zobrazení a v rozbalovacím menu u tlačítka Projekt vybereme možnost Náhled projektu.
  • Dvojklikem na složku Styly otevřeme styly projektu.
  • Přepneme na kartu Vložit a zvolíme Přidat styl. Takto můžeme do svého projektu přidat další systémové styly nebo již existující styl (soubor končící příponou STYLX).
  • V případě systémového stylu se nám zobrazí dialogové okno (viz obrázek níže), odkud můžeme jednotlivé styly vybírat.

  • Pokud chceme použít existující styl, klikneme na Přidat styl a můžeme vybrat soubor STYLX nebo tyto soubory  vyhledat v obsahu ArcGIS Online.
  • Při vyhledávání v ArcGIS Online v dialogovém okně vybereme možnost Veškerý obsah portálu a do pole pro vyhledávání vepíšeme „stylx“ (viz obrázek níže). Poté vybereme daný styl a klikneme na OK. Tímto krokem se styl stáhne a připojí do našeho projektu.

  • Přidání existujícího souboru STYLE vytvořeného v aplikaci ArcMap provedeme z karty Vložit kliknutím na Importovat.

  Tip na závěr

  V případě, že některé symboly využíváme často, můžeme je přesunout do stylu Oblíbené. Ve vybraném stylu klikneme pravým tlačítkem na oblíbený symbol a zvolíme příkaz Přidat k oblíbeným. Symboly uložené v oblíbeném stylu se objeví v každém nově vytvořeném projektu aplikace ArcGIS Pro.

  Read more »
 • Přihlaste svou přednášku na konferenci

  Věnujete se zajímavému projektu? Chcete se podělit o své zkušenosti? Přihlaste svou přednášku na letošní Konferenci GIS Esri v ČR. Termín pro přihlášení je již 30. června.

  Všechny důležité informace a další možnosti prezentace naleznete na webových stránkách akce.

  Read more »
 • Letní brigáda v oblasti DPZ
  Společnost GISAT se sídlem v Praze hledá brigádníky na léto pro interpretaci družicových snímků: Nabídka brigády, GISAT, s.r.o.: Náplň práce: Vizuální interpretace družicových snímků Popis: Obsahem práce je vizuální interpretace  družicových snímků za účelem identifikace land-use a zemědělských kultur/plodin. Požadavky: Zodpovědný přístup, pečlivost, Read more »
 • Přehled zdrojů DPZ dat zdarma
  Web Geoawesomeness přinesl zajímavý přehled deseti zrojů dat z dálkového průzkumu, která jsou zdarma. Třeba se vám bude některý z datových zdrojů Read more »
 • Jak otevřít mapu s příběhem na zvoleném místě

  Kapitoly map s příběhem na sebe obvykle navazují a tvoří tak celistvý obsah. Pokud však vytváříme aplikace, ve kterých na sebe jednotlivé kapitoly nenavazují, nebo když chceme vyzdvihnout některé z obsažených témat, můžeme v určitých šablonách odkázat na konkrétní místo nebo záložku. Tento odkaz lze následně dál sdílet, případně vložit do vlastní webové stránky pomocí tagu iframe.

  Story Map Tour

  Šablona Story Map Tour zobrazuje fotografie, videa a text v interaktivní mapě. Vytvoření odkazu, který bude spouštět aplikaci na zvoleném místě, lze dosáhnout dvěma způsoby.

  V první řadě můžeme využít nástroje pro sdílení v samotné aplikaci.

  • Otevřeme mapu s příběhem postavenou na šabloně Story Map Tour.
  • Přejdeme na zvolené místo v aplikaci.
  • V pravém horním rohu klikneme na ikonu sdílení odkazu.

  • V otevřeném okně zaškrtneme možnost Odkaz na současné místo.

  • Výše uvedený odkaz pak bude odkazovat na daný bod prohlídky.

  Druhou možností je upravit URL adresu mapy s příběhem tak, že na konec přidáme parametr &index=<x>, který bude odkazovat na dané místo prohlídky. Místo <x> doplníme číslo bodu prohlídky. V tomto příkladu tedy např. &index=15. Celá URL adresa mapy s příběhem pak bude mít následující tvar:

  https://www.arcgis.com/apps/MapTour/index.html?appid=33bb17872cff42f0b019ebcc3fab1ce2&index=15

  Story Map Journal

  Mapa s příběhem vytvořená v šabloně Map Journal se ve výchozím nastavení spustí na úvodním snímku. Pokud požadujeme sdílet konkrétní část, vložíme na konec URL adresy parametr &section=<x>. Místo <x> doplníme číslo dané části. V tomto příkladu tedy např. &section=5. Celá URL adresa mapy s příběhem pak bude mít následující tvar:

  http://kraj.maps.arcgis.com/apps/MapJournal/index.html?appid=853c6a4a04494ea48f8f71bac868a2f9&section=5

  Story Map Series

  Výchozí zobrazení úvodního snímku se týká všech aplikací, tedy i mapové série. Pokud potřebujeme sdílet mapu s příběhem na jiné než úvodní záložce, opět připíšeme požadavek na konec URL adresy, tedy &entry=<x>. Místo <x> doplníme číslo záložky. V tomto příkladu tedy např. &entry=2. Celá URL adresa mapy s příběhem pak bude mít následující tvar:

  https://arcdatapraha3.maps.arcgis.com/apps/MapSeries/index.html?appid=577f00fdab664197b34d062f87e28bab&entry=2

  Pokud při použití šablony Map Series zvolíme rozvržení S odrážkami nebo Postranní rozbalovací panel, je číslování jednotlivých záložek obdobné: od jedničky po jednotlivých záložkách či odrážkách.

  Read more »
 • Megarozhovor s Jiřím Bradáčem v časopise Zeměměřič

  [ffb_section_0 unique_id=“14l18lck“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22type%22%3A%22fg-container-large%22%2C%22no-padding%22%3A0%2C%22no-gutter%22%3A0%2C%22gutter-size%22%3A%22%22%2C%22match-col%22%3A0%2C%22force-fullwidth%22%3A0%7D%7D%7D“][ffb_column_1 unique_id=“14l18lcl“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22t%22%3A%2220%22%2C%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2245%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_paragraph_2 unique_id=“pk3copb“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22align%22%3A%22text-center%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22font-size%22%3A%2218%22%2C%22font-weight%22%3A%22600%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]V nejnovějším čísle časopisu Zeměměřič vyšel obsáhlý rozhovor s Jiřím Bradáčem, jednatelem T-MAPY spol. s r.o. na téma GeoInfoStrategie. Zde naleznete přepis tohoto velmi zajímavého rozhovoru. [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a41h8i1″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151et3eo“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%226%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-sm%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_image_2 unique_id=“151etq5u“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22img%22%3A%7B%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A12262%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2FZem%C4%9Bm%C4%9B%C5%99i%C4%8D_JB.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A467%2C%5C%22height%5C%22%3A382%7D%22%2C%22title%22%3A%22Ji%C5%99%C3%AD Brad%C3%A1%C4%8D p%C5%99edstavil n%C3%A1zor odborn%C3%A9 skupiny CAGI na celost%C3%A1tn%C3%AD konferenci Digit%C3%A1ln%C3%AD technick%C3%A1 mapa v Plzni…%22%7D%2C%22link%22%3A%7B%22type%22%3A%22lightbox-image%22%2C%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A12262%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2FZem%C4%9Bm%C4%9B%C5%99i%C4%8D_JB.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A467%2C%5C%22height%5C%22%3A382%7D%22%2C%22img_title%22%3A%22Ji%C5%99%C3%AD Brad%C3%A1%C4%8D p%C5%99edstavil n%C3%A1zor odborn%C3%A9 skupiny CAGI na celost%C3%A1tn%C3%AD konferenci Digit%C3%A1ln%C3%AD technick%C3%A1 mapa v Plzni…%22%2C%22title%22%3A%22Ji%C5%99%C3%AD Brad%C3%A1%C4%8D p%C5%99edstavil n%C3%A1zor odborn%C3%A9 skupiny CAGI na celost%C3%A1tn%C3%AD konferenci Digit%C3%A1ln%C3%AD technick%C3%A1 mapa v Plzni…%22%7D%2C%22blank%22%3A%22null%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22box-shadows%22%3A%7B%220-%7C-one-box-shadow%22%3A%7B%22one-box-shadow%22%3A%7B%22offset-x%22%3A%2210%22%2C%22offset-y%22%3A%2210%22%2C%22blur-radius%22%3A%2220%22%2C%22spread-radius%22%3A%222%22%2C%22color%22%3A%22%5B25%5D%22%7D%7D%7D%7D%7D%7D“][/ffb_image_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a41hfls“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a41kc5h“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A12%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a41kr8m“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h2%22%2C%22align%22%3A%22text-center%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]Tvorbu a údržbu DKM a DTM musíme harmonizovat[/ffb_param][/ffb_heading_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a41qmn9″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A12%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a41qmna“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h2%22%2C%22align%22%3A%22text-center%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22text-custom-color%22%3A%22%234e4e5a%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]GeoInfoStrategie, NaSaPO a státní správa pohledem vedoucího odborné skupiny CAGI[/ffb_param][/ffb_heading_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a449huv“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22t%22%3A%2230%22%2C%22b%22%3A%2230%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_paragraph_2 unique_id=“1a449hv0″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  Česká asociace pro geoinformace (CAGI) si v letošním roce připomíná 20 let od svého založení. CAGI vytvořila v lednu 2016 odbornou skupinu GeoInfoStrategie (OS 26), v jejímž čele stojí Jiří Bradáč.

  S vedoucím OS Jiřím Bradáčem jsme se poslední dobou viděli na konferencích Digitální technické mapy v Plzni (14. – 15. března) a Geoinformace ve veřejné správě 2017 (4. – 5. května). Jeho obě prezentace na téma GeoInfoStrategie (GISTR) mně přišly velmi důležité a a tak jsme se domluvili na tomto rozhovoru.

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a41o2i1″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2220%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a41o2i2″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h5%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2210%22%7D%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22text-custom-color%22%3A%22%5B26%5D%22%2C%22font-size%22%3A%2215%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]Radek Petr: GISTR sledujete od začátku. Uveďte, prosím, čtenáře v kostce do její historie.[/ffb_param][/ffb_heading_2][ffb_paragraph_2 unique_id=“151f0t1r“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  Jiří Bradáč: Počátky GeoInfoStrategie (dále též GISTR) sahají do roku 2012, ve kterém vznikl a byl schválen (vládou) Záměr na vytvoření GeoInfoStrategie. Ta potom za poměrně četné „dobrovolnické“ účasti lidí z řad veřejné správy, akademické sféry a soukromého sektoru vznikla a byla schválena v dubnu resp. v létě 2014. Toto období bych v dosavadní genezi označil za nejplodnější, kdy přes všechny výhrady vznikl materiál, který v historii české geoinformatiky nemá obdoby.

  Následovala etapa vzniku Akčního plánu, který byl schválen vládou v létě 2015, a následně aktualizován a v nové podobě schválen na konci roku 2016. Celé období od léta 2014 bylo poznamenáno tím, že pro realizaci GeoInfoStrategie nebyly zajištěny odpovídající lidské a finanční zdroje. Jediným reálně fungujícím subjektem byla Pracovní skupina pro prostorové informace (PSPI), která však stěží mohla odvést více práce, než odvedla.

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a44lgho“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2220%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a44lghp“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h4%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2210%22%7D%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22text-custom-color%22%3A%22%5B26%5D%22%2C%22font-size%22%3A%2215%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]S čím tedy vstoupila GISTR do roku 2017?[/ffb_param][/ffb_heading_2][ffb_paragraph_2 unique_id=“1a44lghq“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  GeoInfoStrategie vstoupila do roku 2017 s Aktualizovaným akčním plánem (APP), jehož podoba byla zásadně rozporována jak Hospodářskou komorou (jejíž stanovisko připravila naše OS ve spolupráci s ICT Unií), tak Asociací krajů. Kritizovali jsme v podstatě dvě základní věci:

  1) skutečnost, že se nepodařilo zajistit adekvátní lidské a finanční zdroje, která je jednou z hlavních příčin toho, že realizace GeoInfoStrategie dva roky stagnuje (formálně tento problém nesouvisí s obsahem AAP, ale byl podstatnou příčinou vzniklých potíží a oficiálně ho uvedlo i MV),
  2) absenci harmonogramu resp. řídícího dokumentu, který by popisoval časovou a věcnou návaznost mezi jednotlivými opatřeními poté, co se původní harmonogram, vzhledem k redukci a prioritizaci opatření, rozpadl.

  Začátek roku 2017 se tedy nesl ve znamení debat „zda je GeoInfoStrategie mrtvá či jen zaživa pohřbená?“. Nutno říci, že v absolutně minimální sestavě, která se nyní na MV celé problematice věnuje, bylo překvapením, že MV:
  » vyhlásilo vznik 4 realizačních výkonných týmů, které by se měly soustředit na oblasti s nejvyšší prioritou,
  » zahájilo spolupráci s TA ČR, přes kterou plánuje realizovat vybraná opatření.

  Aktuálně (přelom duben – květen 2017) je poslední novinkou to, že PSPI byla ke konci dubna zrušena a nahrazena Pracovním výborem pro prostorové informace (PVPI). Zde se však naskýtá otázka, kým a jak rychle se tento orgán podaří naplnit.

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a48r94a“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A1%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a48oj8f“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A10%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][ffb_services-1_2 unique_id=“1a48oj8g“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22content%22%3A%7B%220-%7C-circle%22%3A%7B%22circle%22%3A%7B%22circle-type%22%3A%22type-image%22%2C%22image%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A12289%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2Flogo_cagi.png%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A162%2C%5C%22height%5C%22%3A90%7D%22%2C%22bg-size%22%3A%22auto%22%2C%22icon%22%3A%22ff-font-et-line icon-camera%22%2C%22icon-color%22%3A%22%5B1%5D%22%2C%22shadow-color%22%3A%22%23d5d9e9%22%7D%7D%2C%221-%7C-title%22%3A%7B%22title%22%3A%7B%7D%7D%2C%222-%7C-content%22%3A%7B%22content%22%3A%7B%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22t%22%3A%2215%22%7D%7D%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%7D%7D%7D%2C%22content-align%22%3A%22text-center%22%2C%22services-box-shadow%22%3A%22%23efe5d9%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen content 1-|-title title text“]Cíle a aktivity OS 26 Geoinfostrategie:[/ffb_param][ffb_param route=“o gen content 2-|-content content text“]

   • Propagace, rozvoj a podpora cílů a principů GeoInfoStrategie
   • Podpora realizace Akčního plánu Strategie rozvoje infrastruktury pro prostorové informace v České republice do roku 2020 (GeoInfoStrategie) schváleného vládou ČR
   • Spolupráce s ústřední státní správou České republiky na GeoInfoStrategii, především s Ministerstvem vnitra jako jejím gestorem
   • Spolupráce s dalšími subjekty, které se na realizaci GeoInfoStrategie rovněž chtějí podílet

  • Seznam členů:
    Jiří Bradáč (vedoucí odborné skupiny), Václav Čada, Robert Číhal, Jiří Horák, Pavel Matějka, Pavel Struha, Václav Šafář, Robert Šinkner, Karel Vondráček, Drahomíra Zedníčková, Jiří Čtyroký, Jiří Poláček, Tomáš Hrabík

  [/ffb_param][/ffb_services-1_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a48rpbm“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A1%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a44vlf4″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2220%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a44vlf5″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h4%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2210%22%7D%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22text-custom-color%22%3A%22%5B26%5D%22%2C%22font-size%22%3A%2215%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]Jaký máte pocit z přístupu ústředních orgánů ke GISTR?[/ffb_param][/ffb_heading_2][ffb_paragraph_2 unique_id=“1a44vlf6″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  Určitě ctím zásadu „nekritizuj nikoho, pokud jsi nechodil v jeho mokasínech“. Nicméně nemohu a nechci zastírat velké zklamání, které ve mně resp. ve většině zúčastněných (ne)realizace GeoInfoStrategie vyvolala (je nemálo těch – počínaje resortem ČÚZK – kteří považovali a považují GeoInfoStartegii za příliš rozsáhlou a z principu nerealizovatelnou, to je ale jiná – jakkoli významná – „písnička“).

  A co (nejenom) mne především zklamalo? Zejména to, jak realizaci GeoInfoStrategie uchopilo MV. Možná jsme naivně věřili v to, že pokud se v minulosti podařily takové projekty, jako byly resp. jsou základní registry (tedy i RÚIAN), že se musí podařit uskutečnit alespoň klíčové části GeoInfoStrategie. Možná je opravdu příliš rozkročená a pro nezasvěcené neuchopitelná, nepochybně neměla dobrý strategický marketing (tedy mj. srozumitelný a atraktivní obraz směrem k politické reprezentaci) – zkrátka nebyla ani trochu prioritou. Všechny důvody – jakkoli relevantní či jen zástupné – ale nemohou zakrýt fakt, že vzdálenost MV od pozice úspěšného lídra realizace GeoInfoStrategie byla propastná.

  Vedle úlohy MV jako takové je určitě k zamyšlení úloha ústředních orgánů státní správy a procesů, kterými se řídí. Co v této oblasti vyvolalo naše největší zklamání?

  » zástupci ústřední státní správy se dominantně soustředí na řešení svých resortních problémů a problémy nadresortní (které jsou přitom klíčové) řeší málo nebo vůbec; pokud by v PSPI nebyly zastoupeny kraje, byla by dle mého názoru situace ještě horší; mimochodem – pokud akceptujeme, že přítomnost zástupců komerční sféry v takovém orgánu je citlivá, tak je pro mne až nepochopitelné, proč v PSPI nebyli zástupci velkých měst a akademické sféry,

  » je zjevné, že rigidita procesů v naší veřejné správě dosáhla úrovně, která (a to samozřejmě není jen problém GeoInfoStrategie) je v řadě oblastí paralyzující; každý, kdo se alespoň trochu setkal s démonem soutěžení veřejných zakázek „jen na cenu“, musí při představě realizace GeoInfoStrategie jako sady několika desítek na sebe navazujících „korektně vysoutěžených“ projektů znejistět (zde byla a je úloha MV nelehká a v myšlence využít aparát TA ČR vidím i tuto linku); jen vlastně na okraj zmíním i to, že v průběhu posledních dvou let klesal v jednotlivých fázích podíl kreativní složky a zcela navrch měla složka byrokratická (o co méně času bylo na vlastní práci, o to více povinného času bylo na její připomínkování).

  Ještě bych možná zmínil jednu úvahu: v procesech, které jsou u nás (v ČR) pro takovéto aktivity nastaveny, je úloha ústřední státní správy z podstaty věci velmi silná a zásadní, jsem ale toho názoru, že od velké řady problémů (v tomto případě smyslu a cílů mnoha opatření GeoInfoStrategie) je ústřední státní správa natolik vzdálená, že by je sama neidentifikovala a nepopsala (rozhodně ne v nutné kvalitě). Obrovský přínos GeoInfoStrategie byl právě v tom, že dokázala zkoncentrovat síly celého spektra odborníků ze všech sfér (veřejnosprávní, akademické i komerční). Zásadní potlačení tohoto principu resp. jakási „uzurpace“ GeoInfoStrategie ústřední státní správou (jakkoli procesně přirozená) není podle mého názoru správně a mj. je jednou z příčin hlubokých rozporů při schvalování AAP.

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a499kfm“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a4994tr“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%226%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-sm%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_image_2 unique_id=“1a4994ts“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22img%22%3A%7B%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A12296%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2Fpublikum_zememeric.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A708%2C%5C%22height%5C%22%3A382%7D%22%2C%22title%22%3A%22…kde mu naslouchal hejtman Plze%C5%88sk%C3%A9ho kraje%2C pracovn%C3%ADci%2F GIS%C3%A1ci krajsk%C3%BDch i m%C4%9Bstsk%C3%BDch %C3%BA%C5%99ad%C5%AF a veden%C3%AD resortu %C4%8C%C3%9AZK.%22%7D%2C%22link%22%3A%7B%22type%22%3A%22lightbox-image%22%2C%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A12296%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2Fpublikum_zememeric.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A708%2C%5C%22height%5C%22%3A382%7D%22%2C%22img_title%22%3A%22…kde mu naslouchal hejtman Plze%C5%88sk%C3%A9ho kraje%2C pracovn%C3%ADci%2F GIS%C3%A1ci krajsk%C3%BDch i m%C4%9Bstsk%C3%BDch %C3%BA%C5%99ad%C5%AF a veden%C3%AD resortu %C4%8C%C3%9AZK.%22%2C%22title%22%3A%22…kde mu naslouchal hejtman Plze%C5%88sk%C3%A9ho kraje%2C pracovn%C3%ADci%2F GIS%C3%A1ci krajsk%C3%BDch i m%C4%9Bstsk%C3%BDch %C3%BA%C5%99ad%C5%AF a veden%C3%AD resortu %C4%8C%C3%9AZK.%22%7D%2C%22blank%22%3A%22null%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22box-shadows%22%3A%7B%220-%7C-one-box-shadow%22%3A%7B%22one-box-shadow%22%3A%7B%22offset-x%22%3A%2210%22%2C%22offset-y%22%3A%2210%22%2C%22blur-radius%22%3A%2220%22%2C%22spread-radius%22%3A%222%22%2C%22color%22%3A%22%5B25%5D%22%7D%7D%7D%7D%7D%7D“][/ffb_image_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a499h63″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a45g88v“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2220%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a45g890″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h4%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2210%22%7D%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22text-custom-color%22%3A%22%5B26%5D%22%2C%22font-size%22%3A%2215%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]Právě s relativně novým ředitelem odboru eGovernmentu Ministerstva vnitra Romanem Vrbou přišla loni „potřeba“ aktualizace akčního plánu GISTR. Bylo to ku prospěchu GISTR? Setkávám se s názorem, že GISTR je ořezaná a roztříštěná na nerealizovatelné části…[/ffb_param][/ffb_heading_2][ffb_paragraph_2 unique_id=“1a45g891″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]Hlavní postup provedené aktualizace – tedy prioritizace opatření a s ní související zeštíhlení akčního plánu – je formálně samozřejmě zcela regulérní. Problém je ale v tom, že zejména úprava řady opatření a odložení těch méně prioritních na neurčito, znamenalo rozbití původních vazeb, které již nebyly řádně zrekonstruovány. Fakticky tak zanikl zmíněný harmonogram resp. nebyl vytvořen harmonogram nový, obecněji řečeno akční plán ztratil charakter dokumentu, pomocí kterého lze realizaci opatření řídit jako časově a věcně provázaný celek. A to je nepochybně velká újma, kterou se mj. MV v současné době snaží napravit, tj. existuje snaha vytvořit „harmonogram“ odpovídající aktuálnímu obsahu akčního plánu.[/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a463nft“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2220%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a463nfu“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h4%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2210%22%7D%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22text-custom-color%22%3A%22%5B26%5D%22%2C%22font-size%22%3A%2215%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]Nakolik znám vaše názory, považujete za klíčovou součást GeoInfoStrategie Národní sadu prostorových objektů (NaSaPO). Jak vnímáte současnou pozici NaSaPO?[/ffb_param][/ffb_heading_2][ffb_paragraph_2 unique_id=“1a463nfv“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  Jsem velkým zastáncem konceptu Národní sady prostorových objektů (NaSaPO) a jestli podle mne bylo něco zásadním a průlomovým výstupem GeoInfoStategie, tak to byla NaSaPO. Žel, NaSaPO se stala pro řadu lidí esenciálním příkladem nereálnosti GeoInfoStrategie, což považuji za velký nesmysl již proto, že zásadní závěry (nejen v oblasti NaSaPO) je třeba opřít o podrobnější dokumentaci (tedy např. o studii proveditelnosti), tj. kdykoli předtím jsou předčasné.

  Pokud rozlišíme slova ideální (jako „nejlepší představitelný“) a optimální („jako nejlepší z reálných variant“), potom v současnosti je NaSaPO ideálem, jehož dále upřesněné vymezení by měla přinést realizace vybraných opatření AAP, jak ji nyní (ve spolupráci s TA ČR) plánuje MV. Pokud tato opatření (spojená s NaSaPO) budou skutečně a řádně vypracována, bude na jejich základech možné hledat (reálné) optimální řešení, což je samozřejmě komplikovaný multikriteriální problém s řadou možných závěrů.

  Osobně (a myslím si nejen já) pak výsledky takového procesu přijmu, i kdybych ono optimum sám viděl někde jinde.

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a49vn64″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a49pjgg“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%226%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-sm%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_image_2 unique_id=“1a49pjgh“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22img%22%3A%7B%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A12297%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2Fzememeric_1.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A1162%2C%5C%22height%5C%22%3A757%7D%22%2C%22title%22%3A%22%C3%9APMS vs. DKM%22%7D%2C%22link%22%3A%7B%22type%22%3A%22lightbox-image%22%2C%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A12297%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2Fzememeric_1.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A1162%2C%5C%22height%5C%22%3A757%7D%22%2C%22img_title%22%3A%22%C3%9APMS vs. DKM%22%2C%22title%22%3A%22%C3%9APMS vs. DKM%22%7D%2C%22blank%22%3A%22null%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22box-shadows%22%3A%7B%220-%7C-one-box-shadow%22%3A%7B%22one-box-shadow%22%3A%7B%22offset-x%22%3A%2210%22%2C%22offset-y%22%3A%2210%22%2C%22blur-radius%22%3A%2220%22%2C%22spread-radius%22%3A%222%22%2C%22color%22%3A%22%5B25%5D%22%7D%7D%7D%7D%7D%7D“][/ffb_image_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a49vthi“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a46g4nt“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2220%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a46g4nu“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h4%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2210%22%7D%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22text-custom-color%22%3A%22%5B26%5D%22%2C%22font-size%22%3A%2215%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]Již v Plzni, v Praze a i nyní jste probíral otázku, jestli je GISTR mrtvá nebo ještě trochu dýchá? Může se ze současného stavu „vyvrbit“ ještě něco pozitivního?[/ffb_param][/ffb_heading_2][ffb_paragraph_2 unique_id=“1a46g4nv“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  Formálně je GeoInfoStrategie v tom stavu, jak jej publikuje MV – vznikly realizační týmy, připravují se projekty přes TA ČR, vznikl PVPI řízený přímo Ing. Vrbou. MV hodlá realizovat projekt Informačního systému technické infrastruktury veřejné správy (ISTI).

  Část GI komunity působící v rámci OS GeoInfoStrategie při CAGI a v PS Geoinformatika při ICT Unii hodlá každopádně působit paralelně s aktivitami MV (např. pod hlavičkou Iniciativy 202020). Rozhodně – zde máme rezervy, ale bohužel ne dost času – je třeba kooperovat i s dalšími zainteresovanými subjekty, tedy zejména KGK/ČKZ a ČSGK. Bylo by opravdu dobré, kdyby MV spolu s TA ČR dokázaly na řešení vybraných projektů angažovat odpovídající řešitele a zároveň uřídily tyto projekty jako jedno provázané portfolio. V optimálním případě by navíc tyto projekty mohly synergicky využít výsledky výše naznačených paralelních aktivit.

  Když už jsem použil slovo rigidní v souvislosti s veřejnou správou resp. procesy v ní (mj. tato slova ve stejné souvislosti volili i zástupci TA ČR ve svých velmi dobrých vystoupeních na dubnovém semináři Nemofora), neodpustím si dotknout se choulostivých témat, tedy napsání zadání, vysoutěžení dodavatelů, uzavření smluvních vztahů a kooperativní realizace příslušných projektů. Pokud se MV, resp. TA ČR, podaří vystoupit z hlubokého stínu praxe posledních let (která těžce poškodila obě strany, tedy zadavatele i realizátory veřejných zakázek) a uvedený problém zvládnou, smeknou před nimi, myslím, nejen ti, kdo stáli a stojí o realizaci GeoInfoStrategie.

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a46q62h“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2220%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a46q62i“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h4%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2210%22%7D%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22text-custom-color%22%3A%22%5B26%5D%22%2C%22font-size%22%3A%2215%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]Ve Vašich referátech jsem ocenil navrhovanou možnost měřit data pro DKM a DTM najednou. Popište to, prosím, pro čtenáře Zeměměřiče.[/ffb_param][/ffb_heading_2][ffb_paragraph_2 unique_id=“1a46q62j“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  Naším rozhovorem jsem na půdě bytostně profesního časopisu zeměměřičů a chci mluvit o problémech, které se řady z nich dotýkají naprosto zásadně, způsobem, ve kterém bych rád, aby se našli. Aby ale zároveň vnímali, že pokud se budeme bavit o reálném využití geoinformatiky ve veřejné správě (a nejen v ní), mohou být pro ně některé motivace a argumentace odtažité (a naopak, část jich pro ně bude naprosto samozřejmá – „toto už vím a říkám dvacet let“).

  Předpokládám, resp. věřím, že se tento rozhovor může dostat i k někomu, kdo se problematikou zabývá z jiného pohledu, t.j. čistě geodetickou část zas tak podrobně nezná a naopak se velmi pravidelně potkává s navazujícími problémy. Jde mi každopádně o to, aby případná debata nad předkládaným konceptem probíhala s tím, že je jasné, co se navrhuje. Nedělám si iluze, že tento článek sám o sobě tuto nezbytnou úroveň vyjasnění přinese, ale věřím, že k jejímu dosažení přispěje.

  Je nošením dříví do lesa zdůrazňovat, že data jsou základní hodnotou každého informačního systému a že u geodat to platí mnohonásobně. Pokud se zaměříme na geodata používaná ve veřejné správě, je jedním ze zažitých způsobů jejich klasifikace dělení na data základní a tematická s tím, že zásadním (byť stále opomíjeným) principem je využití referenčního charakteru základních geodat, tedy že polohové a geometrické určení tematických geodat se v maximální možné míře odvozuje od dat základních. Celý tento koncept je samozřejmě postaven na tom, že základní geodata mají garantovanou kvalitu a nejvyšší úroveň podrobnosti.

  Základními (referenčními) geodaty (s uvedenou kvalitativní aspirací) minimálně pro oblast veřejné správy jsou katastrální mapa (dále „DKM“ – uvozovkami si dovoluji nahradit zde nadbytečný podrobný popis všech nuancí a zdůraznit, že nemyslím jen „pravou“ DKM) a digitální technická
  mapa (dále DTM – pro jednoduchost budu používat pouze tento termín, i když místy jde přesněji o účelovou mapu povrchové situace, tedy ÚMPS).

  DKM“ popisuje majetkoprávní vztahy v území (říkejme pracovně „stav de jure – DJ“), pokrývá souvisle celé území státu a z podstaty její tvorby a údržby má velmi „různorodou“ přesnost.

  DTM popisuje skutečný stav v území („de facto – DF“), území státu pokrývá nesouvisle („ostrovy a infrastrukturními koridory“) a v zásadě by měla mít „velmi vysokou přesnost“, jakkoli kvalita řady DTM je sporná a i špatně analyzovatelná (např. kvůli chybějícímu metadatovému popisu).

  Při použití obou datových sad současně v jednom systému samozřejmě narazíme na notoricky známý problém jejich nekonzistence různé úrovně, tedy od minimálních odchylek až po zcela zásadní rozdíly na úrovni celých objektů i tam, kde by k tomu neměl být důvod (mimochodem – naprosté většině i relativně poučené laické veřejnosti je toto tajemství českého zeměměřictví skryto a pokud se s „normálním“ člověkem o tomto problému bavím, v první chvíli vůbec nechápe, že je to možné – jaká je Vaše zkušenost?).

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a4a01ns“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a49tcjv“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%226%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-sm%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_image_2 unique_id=“1a49tck0″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22img%22%3A%7B%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A12298%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2Fzememeric_2.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A1162%2C%5C%22height%5C%22%3A757%7D%22%2C%22title%22%3A%22%C3%9APMS vs. DKM%22%7D%2C%22link%22%3A%7B%22type%22%3A%22lightbox-image%22%2C%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A12298%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2Fzememeric_2.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A1162%2C%5C%22height%5C%22%3A757%7D%22%2C%22img_title%22%3A%22%C3%9APMS vs. DKM%22%2C%22title%22%3A%22%C3%9APMS vs. DKM%22%7D%2C%22blank%22%3A%22null%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22box-shadows%22%3A%7B%220-%7C-one-box-shadow%22%3A%7B%22one-box-shadow%22%3A%7B%22offset-x%22%3A%2210%22%2C%22offset-y%22%3A%2210%22%2C%22blur-radius%22%3A%2220%22%2C%22spread-radius%22%3A%222%22%2C%22color%22%3A%22%5B25%5D%22%7D%7D%7D%7D%7D%7D“][/ffb_image_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a4a052g“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a4783qv“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2220%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a4783r0″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h4%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2210%22%7D%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22text-custom-color%22%3A%22%5B26%5D%22%2C%22font-size%22%3A%2215%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]Naprosto stejná, pokud už občan není „zasvěcen“ do tajemství našeho katastru nějakou soudní pří se svým sousedem, ale pokračujme v návrhu měření dat pro obě mapy najednou…[/ffb_param][/ffb_heading_2][ffb_paragraph_2 unique_id=“1a4783r1″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  Systematická nehomogenita popisu majetkoprávního a skutečného stavu je zásadním problémem, z pohledu GIS veřejné správy brání korektnímu řešení celé řady úloh (agend) a degraduje úroveň tematických dat, která nad „DKM“ a DTM vznikají.

  Stavební řízení (např. vliv rozdílu mezi evidovanou a skutečnou polohou budov), tvorba územního plánu (např. vymezení ploch s rozdílným způsobem využití pomocí hranic parcel „1:2880“ a současně nově zaměřeným obchvatem), majetkové úlohy (jaké pozemky leží pod komunikacemi ve správě města či kraje, přes které pozemky vedou určité inženýrské sítě apod.), to vše jsou zřejmé a známé úlohy, jejichž korektní řešení je v současné době negarantovatelné respektive velmi často nemožné (a je pak na konkrétním člověku, s jakou mírou úmornosti, kreativity či prosté rutiny daný problém vyřeší).

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a47c2di“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2220%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a47c2dj“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h4%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2210%22%7D%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22text-custom-color%22%3A%22%5B26%5D%22%2C%22font-size%22%3A%2215%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]Máte tedy nějaký konstruktivní návrh, jak celý problém – byť třeba v dlouhém časovém horizontu – řešit?[/ffb_param][/ffb_heading_2][ffb_paragraph_2 unique_id=“1a47c2dk“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  Dle (nejen) mého názoru je naprosto zásadní, aby popis stavů DJ a DF byl harmonizován. Pracovní definicí tohoto cíle v rámci naší OS je „3D objektové sjednocení stavů DJ a DF s jednotnou ontologií“. Cílovým stavem by tedy měla být situace, kdy (velmi zjednodušeně řečeno) je obsah „DKM“ a DTM totožný tam, kde totožný být má, a liší se pouze tam, kde se lišit má.

  Jednoduchý příklad: koupím si parcelu, po čase na ní postavím dům a pozemek oplotím. Není v principu důvodu, aby „objekt budova“ nebyl (pokud bude navíc jednotně definován) „alespoň z významné části“ zobrazen v DJ i DF totožně. Problém plotu, který nebude postaven (jak jinak) přesně na hranici parcely (ať už s minimální či velmi významnou odchylkou), je samozřejmě možné řešit dvěma způsoby: situace se neřeší (tj. „plot bude nadále jinde než hranice parcely“), nebo se situace proaktivně řeší, tj. s oběma sousedy je probrána a (zejména v případě, kdy jde „jen o stavební odchylku“) je dosaženo dohody a poloha plotu a hranice parcely je ztotožněna (exaktně viz např. § 35 katastrální vyhlášky).

  Je zjevné, že „stoprocentní totožnosti“ nelze v praxi systematicky dosáhnout měřeními, která probíhají podle různých pravidel (předpisů, vyhlášek…) a v různém čase. Jedním ze zásadních cílů, o které naše odborná skupina usiluje, je „jednotný způsob pořizování prostorových dat v rámci zeměměřických činností“, tedy rovněž to, že jedno měření je využito pro více účelů, v daném případě jako jeden vstup pro data DJ i DF.

  Jinými slovy, sama současnost měření je příčinou a zárukou, že takto vzniklá data jsou harmonizovaná ve výše uvedeném smyslu.

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a4a09mg“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a49qgqr“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%226%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-sm%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_image_2 unique_id=“1a49qgqs“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22img%22%3A%7B%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A12299%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2Fzememeric_3.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A782%2C%5C%22height%5C%22%3A1065%7D%22%2C%22title%22%3A%22P%C5%99%C3%ADklad DKM a DTM%22%7D%2C%22link%22%3A%7B%22type%22%3A%22lightbox-image%22%2C%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A12299%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2Fzememeric_3.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A782%2C%5C%22height%5C%22%3A1065%7D%22%2C%22img_title%22%3A%22P%C5%99%C3%ADklad DKM a DTM%22%2C%22title%22%3A%22P%C5%99%C3%ADklad DKM a DTM%22%7D%2C%22blank%22%3A%22null%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22box-shadows%22%3A%7B%220-%7C-one-box-shadow%22%3A%7B%22one-box-shadow%22%3A%7B%22offset-x%22%3A%2210%22%2C%22offset-y%22%3A%2210%22%2C%22blur-radius%22%3A%2220%22%2C%22spread-radius%22%3A%222%22%2C%22color%22%3A%22%5B25%5D%22%7D%7D%7D%7D%7D%7D“][/ffb_image_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a4a0dht“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a47hvfe“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2220%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a47hvff“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h4%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2210%22%7D%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22text-custom-color%22%3A%22%5B26%5D%22%2C%22font-size%22%3A%2215%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]Jaké konkrétní kroky je podle vás možné (či nutné) v nejbližším období vykonat?[/ffb_param][/ffb_heading_2][ffb_paragraph_2 unique_id=“1a47hvfg“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  V současné době probíhá řada důležitých (s popisovanými problémy úzce souvisejících) aktivit. ČÚZK spouští revizi katastru. Kraje spolu s velkými městy ve spolupráci s ČÚZK chtějí zásadně posunout standardy pro tvorbu DTM (od vyhlášky po výměnný formát).

  Stavební zákon rozhodně není v ustálené podobě, změny se plánují i v zeměměřickém zákoně. V této situaci považujeme za nanejvýš žádoucí, aby v rámci uvedených aktivit proběhla tvorba nových a úprava stávajících standardů směřující mj. k naplnění výše uvedených cílů, tedy aby „standardy pro tvorbu a údržbu „DKM“ a DTM“ byly harmonizovány a byl tak položen základ harmonizace stavů DJ a DF, jakkoli ta sama o sobě bude procesem na mnoho let. Tím i možná kacířsky říkáme, že procesy na poli katastru (DJ) i na poli technických map (DF) – jakkoli samy o sobě náročné – nebudou „to pravé ořechové“, pokud budou prováděny vzájemně izolovaně a nikoli harmonizovaně.

  Rozevření nůžek mezi stavy DJ a DF je třeba začít zmenšovat a čím dříve se pro to vytvoří pravidla, tím dříve bude možné celý mnohaletý proces zahájit.

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a47p0qe“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2220%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a47p0qf“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h4%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2210%22%7D%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22text-custom-color%22%3A%22%5B26%5D%22%2C%22font-size%22%3A%2215%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]To je krásný cíl. Těším se. ČR je od 90. let změřena již několikrát, ale stále nechtěl měření nikdo propojit a koordinovat. Jak naše povídání zakončíme?[/ffb_param][/ffb_heading_2][ffb_paragraph_2 unique_id=“1a47p0qg“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  Po celou dobu své praxe (jsem v branži od roku 1991) narážím na to, že geografická data vznikají v prostředí velmi nedokonalých standardů a v důsledku toho jsou investice do nich samotných a do navazujících systémů z nemalé části neefektivní. (Abych uvedl i příklad odjinud – (ne)standardizace na poli digitálního zpracování územně plánovací dokumentace).

  Při všem respektu k hloubce problémů si myslím, že pokud „se půjde po jejich podstatě“ a s výrazně lepším poměrem „kdo chce, hledá způsoby“ ku „kdo nechce, hledá důvody“, řešení se najdou. Velmi si přeji, aby se diskuse vedly s tím, že si zúčastněné strany rozumějí, a až pak se dělaly závěry. Pokud tento rozhovor přispěje svou trochou do tohoto „mlýna“, budu spokojen.

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“1a47rk83″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2220%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_heading_2 unique_id=“1a47rk84″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22tag%22%3A%22h4%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2210%22%7D%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-color%22%3A%22%22%2C%22text-custom-color%22%3A%22%5B26%5D%22%2C%22font-size%22%3A%2215%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]Spokojeni budou především občané – daňoví poplatníci, že úřady pro svá rozhodnutí budou používat správná data, která pořídily pouze jedním měřením. Moc děkuji za Váš čas nejenom pro náš rozhovor, ale pro celou GeoInfoStrategii. Věřím, že úsilí vás nadšenců nakonec povede ke státem garantovaným geodatům.[/ffb_param][/ffb_heading_2][ffb_paragraph_2 unique_id=“1a47takc“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22text-custom-color%22%3A%22%5B30%5D%22%2C%22font-weight%22%3A%22bold%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]S předsedou odborné skupiny CAGI a jednatelem společnosti T-MAPY v květnu 2017 hovořil Radek Petr.[/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][/ffb_section_0]

  The post Megarozhovor s Jiřím Bradáčem v časopise Zeměměřič appeared first on T-MAPY spol. s r.o..

  Read more »
 • Blíží se uzávěrka přihlášek do studentské soutěže

  Soutěž pro studenty, kteří se ve svých projektech věnují tematice GIS – Student GIS Projekt – proběhne 13. září na Fakultě životního prostředí ČZU. Stále nám ještě můžete zaslat svou přihlášku.

  Neváhejte a přihlaste své seminární, bakalářské, diplomové nebo dizertační práce, a to nejpozději 15. června 2017.

  Všechny důležité informace a termíny naleznete na stránkách soutěže nebo na facebooku.

  Read more »
 • Setkání uživatelů Gepro a Atlas
    Společnosti GEPRO spol. s r.o. a ATLAS spol. s r.o. pořádají 23. ročník konference Setkání uživatelů produktů a služeb společností GEPRO a ATLAS, která se uskuteční v hotelu Olšanka v Praze ve dnech 24. a 25. října 2017. Čtyři sály, tři desítky přednášejících a na 300 účastníků. Těšit se můžete na jednu z nejvyšších koncentrací geoinformatiků ve Read more »
 • Student GIS projekt - uzávěrka přihlášek
  13. září proběhne na Fakultě životního prostředí ČZU v Praze vyhlášení Student GIS projekt 2017, soutěže pro studenty, kteří se ve svých prácích věnují problematice GIS. Seminární, bakalářské, diplomové nebo dizertační práce je možné přihlásit nejpozději do 15. června. Další podrobnosti naleznete na webu Read more »
 • Publikace hraničních vrstev pro využití v Insights for ArcGIS

  V tomto článku přinášíme další návod v rámci našeho mini-seriálu k Insights for ArcGIS. Jeho obsahem bude, jak můžeme získat a publikovat hraniční vrstvy, které distribuuje společnost Esri a které obsahují hranice různých správních oblastí spolu s demografickými informacemi. Tyto vrstvy pak nalezneme v sekci Geografie na hlavním panelu sešitu Insights. 

  Nejprve je nutné si data stáhnout:

  • Otevřeme stránku my.esri.com a přejdeme na kartu Moje Organizace Stahování.
  • Otevřeme filtr (Zobrazit možnosti filtru), do položky verze zvolíme Poslední verze a do pole produktu stačí napsat boundary, aby nám portál vyfiltroval požadované soubory ke stažení.

  • Klikneme na tlačítko Zobrazit stahování a otevřeme detail položky.
  • Zde klikneme na tlačítko Stahování a stáhneme soubor SD s definicemi hraničních vrstev.

  Publikace služeb na Portal for ArcGIS.

  • Pokud jste stahovali soubor hraniční vrstvy na počítači, kde není Portal for ArcGIS nainstalován, přesuňte jej na počítač s Portal for ArcGIS.
  • Otevřeme příkazový řádek a v něm přejdeme (pomocí příkazu CD) do složky <Instalační složka portálu>\tools\publishboundarylayers. Tedy například:

  C:\Program Files\ArcGIS\Portal\tools\publishboundarylayers

  • Nyní spustíme příkaz pro publikaci hraničních vrstev publishboundarylayers s parametry:

  --folder <cesta k souborům hraničních vrstev> [{--files <jména souborů> nebo --file <jméno textového souboru>}] --url <URL domovské stránky Portálu> --username <uživatelské jméno administrátora Portálu> [--password <heslo zadaného uživatele>]

  Pokud použijeme možnost --files, je potřeba definovat seznam hraničních souborů oddělených čárkou. Pokud použijeme variantu –file, zadáme jméno textového souboru, který obsahuje seznam souborů hraničních vrstev.

  Výsledný skript pro soubor WOR_Boundaries_2015.sd uložený ve složce C:\share tak může vypadat takto (v příkazu se neuvádí přípona souboru SD):

  publishboundarylayers --folder C:\share --files WOR_Boundaries_2015 --url https://pcvholubec.arcdata.cz/portal --username holubvl3 --password MojeHeslo123

  • Příkaz spustíme tlačítkem Enter a vyčkáme na informaci o úspěšné publikaci.

  • Nyní spustíme aplikaci Insights for ArcGIS. Otevřeme nový sešit a na kartě Geografie klikneme na pole + Geografie. V otevřeném okně uvidíme námi publikovanou hraniční vrstvu.

  Read more »
 • ArcGIS 10.2.1 for (Desktop, Engine, Server) Utilities and Telecom Update 7 Patch

  Společnost Esri vydala 7. sérii opravných balíčků pro produkty verze 10.2.1. Patch se zaměřuje na opravy chyb týkajících se především editace, práce s verzovanými daty, replikacemi a geometrickými sítěmi

  Read more »
 • Jak zkopírovat číselné hodnoty z textového pole do číselného pole

  Vyhledat a vyjmout číselnou hodnotu z textového řetězce můžeme pomocí výrazů v jazyku Python, a to hned několika způsoby. Který z nich si zvolíme, bude záležet na tom, jak obsah textového pole vypadá – cílem je si co nejvíce usnadnit práci.

  V následujících příkladech předpokládáme, že v Kalkulátoru polí sestavujeme výrazy pro naplnění číselného pole.

  Bude-li mít obsah textového pole TEXT pevně daný tvar, například "250,3 m", můžeme označení jednotek jednoduše odstranit řetězcovou funkcí .strip():

  !TEXT!.strip("m")

  Tato funkce odřízne znak "m" jak z konce řetězce, tak z jeho počátku, takže by vyřešila i případ, že třeba v jednom řádku tabulky bude "123,4 m" a v jiném
  "m 567,8". Případně můžeme použít variantu .rstrip(), která odstraní zadané znaky z konce řetězce, nebo .lstrip(), která je odstraní zleva.

  V dalším případě může být vhodnější rozdělit řetězec na seznam a z něj vybrat požadovanou položku. Například řetězec "10234 – ZARIZENI1" obsahuje dvě hodnoty oddělené znaky " – " a my chceme vybrat tu první z nich:

  !TEXT!.split(" – ")[0]

  Nebo souřadnice uložené v jednom textovém poli v tomto tvaru

  "X=-700123,45; Y=-1000876,54"

  můžeme „vytáhnout“ souřadnici X tímto výrazem v Kalkulátoru polí:

  !TEXT!.split(";")[0].split("=")[1]

  nebo

  !TEXT!.split(";")[0][2:]

  Pro získání číselných hodnot z textového řetězce v jazyku Python také můžeme využít modul re pro práci s regulárními výrazy, které jsou vhodné při nejednotné struktuře řetězce v textovém poli nebo v případě, že ve skriptu chceme z řetězce vybrat více čísel najednou.

  Regulární výrazy většinou sestavujeme na míru konkrétnímu případu, nyní si uveďme tento, relativně univerzální výraz, který z řetězce vybere celá i desetinná čísla, nezáporná i záporná:

  r"\d+[.,]\d+|-\d+[.,]\d+|\d+|-\d+"

  Funkce re.findall(<rexp>,<string>) vrací seznam výsledků odpovídajících regulárnímu výrazu. Například:

  >>> text = "ID = 12, index = -3,45, typ = 67, hodnota = 8.9"
  >>> re.findall(r"\d+[.,]\d+|-\d+[.,]\d+|\d+|-\d+",text)
  ['12', '-3,45', '67', '8.9']

  Jako ukázku využití v Kalkulátoru polí naplníme číselné pole DELKA číslem, které se nachází v poli TEXT vždy jako druhé číslo. V daném případě, by však nešlo použít funkci .split(), protože text nemá jednotný tvar. K tomuto účelu si můžeme napsat krátkou funkci do kalkulátoru polí:

  import re
  def vyberCislo(r,poradi):
    c = re.findall(r"\d+[.,]\d+|-\d+[.,]\d+|\d+|-\d+",r)
    if c and poradi<=len(c):
      return(c[poradi-1])

  Pro uživatelskou přívětivost se zadává požadované pořadí čísla, nikoliv jeho index v seznamu. Není-li číslo nalezeno nebo je-li zadáno neplatné pořadí, ponechá Kalkulátor polí v daném řádku původní hodnotu. Pokud pracujeme v geodatabázi a dané pole má povolené hodnoty Null, můžeme si funkci upravit, aby v takovém případě hodnotu Null vrátila:

  import re
  def vyberCislo(r,poradi):
    c = re.findall(r"\d+[.,]\d+|-\d+[.,]\d+|\d+|-\d+",r)
    if c and poradi<=len(c):
      return(c[poradi-1])
    else:
      return None

  Pro bližší seznámení s regulárními výrazy doporučujeme dokumentaci jazyka Python, šikovnou pomůckou pro sestavování regulárních výrazů najdete třeba zde: http://www.regextester.com/.

  Závěrem

  Ve všech uvedených způsobech (tj. po oříznutí nebo rozdělení řetězce či po použití modulu re) máme číslo stále v řetězcovém tvaru. Pokud pracujeme v Kalkulátoru polí, tak to nevadí, protože o konverzi na číselný datový typ se postará Kalkulátor polí automaticky. Pouze kdybychom chtěli se získanou hodnotou dále pracovat v kódu skriptu jako s číslem, museli bychom se o tuto konverzi postarat sami funkcí float() resp. int(), tedy např. float(t.strip("m")).

  Při použití Kalkulátoru polí by měl být desetinný oddělovač v textovém tvaru čísla v souladu s nastavením desetinného oddělovače v operačním systému. Pokud chceme s číslem dále pracovat ve skriptu, musíme zajistit, aby desetinný oddělovač v textové podobě čísla byl vždy tečka. To nám zajistí řetězcová funkce .replace(). Takže naše funkce nakonec může vypadat třeba takto pro použití v Kalkulátoru polí (pro desetinnou čárku nastavenou ve Windows):

  import re
  def vyberCislo(r,poradi):
    sezCis = re.findall(r"\d+[.,]\d+|-\d+[.,]\d+|\d+|-\d+",r)
    if sezCis and poradi<=len(sezCis):
      return sezCis[poradi-1].replace(".",",")
    else:
      return None

  nebo takto pro použití ve skriptu:

  import re
  def vyberCislo(r,poradi):
    sezCis = re.findall(r"\d+[.,]\d+|-\d+[.,]\d+|\d+|-\d+",r)
    if sezCis and poradi<=len(sezCis):
      cislo = sezCis[poradi-1]
      if "," in cislo or "." in cislo:
        return float(cislo.replace(",","."))
      else:
        return int(cislo)
    else:
      return None

  Tento příspěvek měl za cíl poskytnout přehled několika možností výběru číselných hodnot ze znakového řetězce pomocí jazykaPython v Kalkulátoru polí a v samostatných skriptech a odrazový můstek pro jejich další rozvíjení. Všechny uvedené příkazy a funkce jsou bez úprav použitelné jak v aplikaci ArcMap, tak v aplikaci ArcGIS Pro.

   

  Read more »
 • Geomatika v projektech 2017
    Rok se s rokem sešel a blíží se další ročník konference Geomatika v projektech. Konference Geomatika v projektech se i letos uskuteční ve spojení s konferencí ISAF a Plan4all. Akce proběhne v tradičním říjnovém termínu 4. - 5. 10. 2017 na zámku Kozel nedaleko Plzně. Organizátoři v nejbližší době spustí registraci na webu, na kterém najdete i další důležité Read more »
 • CACIO fórum 2017

  Jak moderní technologie mění informatiku – to je letošní motto tradičního setkání, které pořádá Česká asociace manažerů informačních technologií ve spolupráci s ARCDATA PRAHA.

  Zajímá Vás, jak velké firmy reagují na digitální svět? Jaké možnosti a změny přináší současný vývoj technologií? Přijďte si na letošní CACIO fórum poslechnout celou řadu odborníků a jejich inspirativní přednášky na toto téma.

  CACIO fórum se koná v úterý 27. června v Hrzánském paláci (Praha 1–Hradčany).
  Na základě registrace je pro manažery a ředitele IT vstup volný.

  Read more »
 • T-MAPY na konferenci GeoBusiness 2017 v Londýně

  [ffb_section_0 unique_id=“14l18lck“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22type%22%3A%22fg-container-large%22%2C%22no-padding%22%3A0%2C%22no-gutter%22%3A0%2C%22gutter-size%22%3A%22%22%2C%22match-col%22%3A0%2C%22force-fullwidth%22%3A0%7D%7D%7D“][ffb_column_1 unique_id=“14l18lcl“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22t%22%3A%2220%22%2C%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2260%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_paragraph_2 unique_id=“pk3copb“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22align%22%3A%22text-center%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22font-size%22%3A%2218%22%2C%22font-weight%22%3A%22600%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]V termínu 23. – 24. 5. se v Londýně uskutečnila konference GeoBusiness 2017, která přilákala více než 160 vystavovatelů a 3000 návštěvníků z celého světa. K vidění byly nejmodernější technologie pro geodézii a GIS, velká pozornost byla věnována tématu SmartCity, které je i u nás v ČR na vzestupu. [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151et3eo“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A12%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][ffb_image_2 unique_id=“151etq5u“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22img%22%3A%7B%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A11271%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F05%2Flondon_japo_geo_small.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A850%2C%5C%22height%5C%22%3A478%7D%22%2C%22title%22%3A%22Lond%C3%BDn%22%7D%2C%22link%22%3A%7B%22type%22%3A%22lightbox-image%22%2C%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A11272%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F05%2Flondon_japo_geo.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A3264%2C%5C%22height%5C%22%3A1836%7D%22%2C%22img_title%22%3A%22Lond%C3%BDn%22%2C%22title%22%3A%22Lond%C3%BDn%22%7D%2C%22blank%22%3A%22null%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22box-shadows%22%3A%7B%220-%7C-one-box-shadow%22%3A%7B%22one-box-shadow%22%3A%7B%22offset-x%22%3A%2210%22%2C%22offset-y%22%3A%2210%22%2C%22blur-radius%22%3A%2220%22%2C%22spread-radius%22%3A%222%22%2C%22color%22%3A%22%5B25%5D%22%7D%7D%7D%7D%7D%7D“][/ffb_image_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f0kam“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22t%22%3A%2230%22%2C%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22t%22%3A%2260%22%2C%22b%22%3A%2260%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_paragraph_2 unique_id=“151f0t1r“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  Za společnost T-MAPY se konference zúčastnil Jaroslav Poláček, který měl možnost hovořit s vystavovateli i návštěvníky a prezentovat firemní produkty. Velmi pozitivní ohlasy získal náš webový GIS (T-WIST, Spinbox) díky celosvětově unikátní funkci 3D objekty, přehlednému uživatelskému prostředí, rychlostí a vysoké kartografické kvalitě map.

  V prezentacích zaměřených na oblast SmartCity byly nejčastěji skloňovány pojmy jako chytrá doprava, sdílení dat a informací mezi občany a městem, analýza a vizualizace dat z chytrých senzorů v mapě. Všechny tyto oblasti firma T-MAPY svými produkty již pokrývá a dále je aktivně rozvíjí.

  Zajímavostí byla možnost otestovat Mixed Reality technologii Hololens společně s 3D modely měst, to se nám moc líbilo. 🙂

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f2860″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f2hog“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A6%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][ffb_image_2 unique_id=“151f2hoh“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22img%22%3A%7B%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A11266%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F05%2Fjapo_geo_business_2017_small.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A500%2C%5C%22height%5C%22%3A500%7D%22%2C%22title%22%3A%22konference GeoBusiness 2017%22%7D%2C%22link%22%3A%7B%22type%22%3A%22lightbox-image%22%2C%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A11265%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F05%2Fjapo_geo_business_2017.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A990%2C%5C%22height%5C%22%3A990%7D%22%2C%22img_title%22%3A%22konference GeoBusiness 2017%22%2C%22title%22%3A%22konference GeoBusiness 2017%22%7D%2C%22blank%22%3A%22null%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22box-shadows%22%3A%7B%220-%7C-one-box-shadow%22%3A%7B%22one-box-shadow%22%3A%7B%22offset-x%22%3A%2210%22%2C%22offset-y%22%3A%2210%22%2C%22blur-radius%22%3A%2220%22%2C%22spread-radius%22%3A%222%22%2C%22color%22%3A%22%5B25%5D%22%7D%7D%7D%7D%7D%7D“][/ffb_image_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f2anc“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f39j9″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A1%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22t%22%3A%2230%22%2C%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22t%22%3A%2260%22%2C%22b%22%3A%2260%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_paragraph_2 unique_id=“151f3goh“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  V případě, že Vás téma využití 3D technologií v GIS zajímá, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám na praktických ukázkách předvedeme, jak 3D pomáhá např. v našich pasportních aplikacích, při podpoře turismu nebo při zajištění bezpečnosti občanů.

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f6388″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A1%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A1%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f6dmp“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A1%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A4%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][ffb_image_2 unique_id=“151f6dmq“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22img%22%3A%7B%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A10039%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fsochy.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A1022%2C%5C%22height%5C%22%3A565%7D%22%2C%22resize%22%3A%221%22%2C%22width%22%3A%22249%22%2C%22height%22%3A%22138%22%2C%22title%22%3A%223D GIS%22%7D%2C%22link%22%3A%7B%22type%22%3A%22lightbox-image%22%2C%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A10039%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fsochy.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A1022%2C%5C%22height%5C%22%3A565%7D%22%2C%22img_title%22%3A%223D GIS%22%2C%22title%22%3A%223D GIS%22%7D%2C%22blank%22%3A%22null%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22box-shadows%22%3A%7B%220-%7C-one-box-shadow%22%3A%7B%22one-box-shadow%22%3A%7B%22offset-x%22%3A%2210%22%2C%22offset-y%22%3A%2210%22%2C%22blur-radius%22%3A%2220%22%2C%22spread-radius%22%3A%222%22%2C%22color%22%3A%22%5B25%5D%22%7D%7D%7D%7D%7D%7D“][/ffb_image_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151lddq6″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A1%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A2%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151ld1cu“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A1%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A4%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][ffb_image_2 unique_id=“151ld1cv“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22img%22%3A%7B%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A10048%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fsocha.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A880%2C%5C%22height%5C%22%3A566%7D%22%2C%22resize%22%3A%221%22%2C%22width%22%3A%22249%22%2C%22height%22%3A%22138%22%2C%22title%22%3A%223D GIS%22%7D%2C%22link%22%3A%7B%22type%22%3A%22lightbox-image%22%2C%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A10048%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fsocha.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A880%2C%5C%22height%5C%22%3A566%7D%22%2C%22img_title%22%3A%223D GIS%22%2C%22title%22%3A%223D GIS%22%7D%2C%22blank%22%3A%22null%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22box-shadows%22%3A%7B%220-%7C-one-box-shadow%22%3A%7B%22one-box-shadow%22%3A%7B%22offset-x%22%3A%2210%22%2C%22offset-y%22%3A%2210%22%2C%22blur-radius%22%3A%2220%22%2C%22spread-radius%22%3A%222%22%2C%22color%22%3A%22%5B25%5D%22%7D%7D%7D%7D%7D%7D“][/ffb_image_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f6a8k“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A1%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A1%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][/ffb_section_0][ffb_section_0 unique_id=“151q7gsp“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A1%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22type%22%3A%22fg-container-large%22%2C%22no-padding%22%3A%220%22%2C%22no-gutter%22%3A%220%22%2C%22gutter-size%22%3A%22%22%2C%22match-col%22%3A%220%22%2C%22match-col-sm%22%3A%22inherit%22%2C%22match-col-md%22%3A%22inherit%22%2C%22match-col-lg%22%3A%22inherit%22%2C%22force-fullwidth%22%3A%220%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22t%22%3A%2240%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22t%22%3A%2260%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_column_1 unique_id=“151q7gsq“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A12%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][ffb_buttons_2 unique_id=“151q7gss“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22btn%22%3A%7B%22button%22%3A%7B%220-%7C-button4%22%3A%7B%22button4%22%3A%7B%22clrs%22%3A%7B%22font-weight%22%3A%22600%22%2C%22text-decoration%22%3A%22none%22%7D%2C%22text%22%3A%22M%C3%A1m z%C3%A1jem o 3D%22%2C%22icon%22%3A%22ff-font-et-line icon-envelope%22%2C%22icon-position%22%3A%22before%22%2C%22size%22%3A%22md%22%2C%22width%22%3A%22btn-w-auto%22%2C%22radius%22%3A%22radius-6%22%2C%22hover-animation%22%3A%22btn-slide-center-v1%22%2C%22link%22%3A%7B%22target%22%3A%22_blank%22%2C%22url%22%3A%22%2Fkontakty%22%2C%22title%22%3A%22Kontaktujte n%C3%A1s%22%7D%2C%22text-color%22%3A%22%23ffffff%22%2C%22border-color%22%3A%22none%22%2C%22border-hover-color%22%3A%22none%22%2C%22icon-text-color%22%3A%22%5B2%5D%22%2C%22icon-text-hover-color%22%3A%22%5B1%5D%22%2C%22bg-color%22%3A%22%5B1%5D%22%7D%7D%7D%7D%2C%22buttons-align%22%3A%22text-center%22%2C%22buttons-align-sm%22%3A%22%22%2C%22buttons-align-md%22%3A%22%22%2C%22buttons-align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][/ffb_buttons_2][/ffb_column_1][/ffb_section_0]

  The post T-MAPY na konferenci GeoBusiness 2017 v Londýně appeared first on T-MAPY spol. s r.o..

  Read more »
 • ArcGIS Server 10.5 Sync Upload Patch

  Společnost Esri vydala nový opravný balíček pro chyby související se synchronizací dat v ArcGIS Enterprise 10.5.

  Opravný balíček řeší chybu – BUG-000103326; Sync upload will error if the map is taken offline as a user other than the feature layer owner or admin, která způsobovala problémy se synchronizací offline dat (především offline map v Collector for ArcGIS), pokud stažení a následná synchronizace byla prováděna pod jiným uživatelem, než byl vlastník vrstvy či administrátor.

  Read more »
 • Povodně v Olomouci 20 let poté

  Středomoravská pobočka České geografické společnosti Vás srdečně zve na vzpomínkové odpoledne Povodně v Olomouci 20 let poté, které se koná 8. června 2017 od 15.30 v aule Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

  Pozvánka na akci naleznete ZDE.

  Read more »
 • Geograf a cestovatel Jiří Daneš

  Dovolujeme si Vás pozvat na besedu Jiřího Martínka ke knize “Geograf a cestovatel Jiří Daneš”, která proběhne (v rámci tzv. Jarních exkurzí, organizovaných Střediskem společných činností AV ČR) příští čtvrtek, 25. května 2017 od 17.00 hod. v Akademii věd ČR – přednáškový sál č. 205, Národní 3, Praha 1.

  Anotaci této knihy naleznete ZDE.

   

  Bližší údaje jsou například na webové adrese http://www.hiu.cas.cz/cs/aktuality.ep/ nebo www.jarniexkurze.cz .

   

  Read more »
 • Zeměměřičský úřad nabídka práce

  Zeměměřičský úřad nabízí následující dvě pracovní pozice:

  1. Služba zahrnuje
  I. Specifikace nejnáročnější činnosti, dle Katalogu správních činností Nařízení vlády č. 302/2014 Sb., kterou zaměstnanec v rámci sjednaného kódu správní činnosti vykonává:

   

  Zajišťování správy Informačního systému zeměměřictví.

   

  II.  V rozsahu sjednané služby je zaměstnanec povinen zejména vykonávat tyto další činnosti:

   

  –          Návrhy rozvoje IS ZABAGED a Geoportálu ČÚZK

  –          programování aplikací pro rozvoj IS ZABAGED a Geoportál ČÚZK (Oracle, ArcGIS, rozvojové nástroje)

  –          spolupráce s dodavateli projekčních a programátorských prací a služeb (autorský dozor ZÚ)

  –          analýza požadavků a testování složitého aplikačního programového vybavení

  –          podíl na zpracování dat pro publikaci dle směrnice INSPIRE

  –          sledování norem a dalších standardů v oboru geoinformatiky zejména s ohledem na vývoj technických specifikací pro INPSIRE a další související mezinárodní projekty a zpracování doporučení pro harmonizaci dat a služeb úřadu.

  –         zpracování předpisů, příruček a dalších dokumentů k zabezpečení provozu IS ZABAGED a Geoportál ČÚZK

   

  Možnost zaměstnání na plný pracovní úvazek a případně i na částečný úvazek. Vhodné pro studenty.

   

  Možnost ubytování ve vlastním ubytovacím zařízení úřadu.

  Benefity státního zaměstnance.

   

  Zájemci mohou kontaktovat: JUDr. Lenku Kubíčkovou, lenka.kubickova@cuzk.cz

  2.

  Služba zahrnuje

  I. Specifikace nejnáročnější činnosti, dle Katalogu správních činností Nařízení vlády č. 302/2014 Sb., kterou zaměstnanec v rámci sjednaného kódu správní činnosti vykonává:

   

  Zeměměřické činnosti na státních hranicích.

   

  II.  V rozsahu sjednané služby je zaměstnanec povinen zejména vykonávat tyto další činnosti:

   

  –       provádění geodetických měřických činností na státních hranicích

  –       zpracování geodetických dokumentací

  –       samostatné vedení měřické skupiny.

   

   

  Možnost ubytování ve vlastním ubytovacím zařízení úřadu.

   

  Benefity státního zaměstnance.

   

  Zájemci mohou kontaktovat: JUDr. Lenku Kubíčkovou, lenka.kubickova@cuzk.cz

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Read more »
 • PhD candidate in the area of Mobility Information Engineering

  The Institute of Cartography and Geoinformation is looking for a highly motivated PhD candidate in the area of Mobility Information Engineering at the Chair of Geoinformation Engineering (http://www.gis.ethz.ch), starting at the earliest possible date.

  PhD position – Mobility Information Engineering
  https://apply.refline.ch/845721/5368/pub/en/index.html

  The main objective of this PhD position is the development and testing of innovative computational methods for the analysis and simulation of human mobility based on spatio-temporal data. This research will be linked to the Swiss Competence Center for Energy Research – Efficient Technologies and Systems for Mobility (SCCER Mobility) and the SBB Green Class project (http://mie-lab.ethz.ch/projects). The PhD project will be associated with the Mobility Information Engineering Lab (http://mie-lab.ethz.ch) and supervised by Prof. Dr. Martin Raubal (Chair of Geoinformation Engineering).

  The ideal candidate must have an academic degree in Geomatics, Computer Science, Information Science, or related fields, as well as a strong research interest in mobility. Knowledge of methods in spatial analysis as well as strong programming skills (e.g., Java, Python or C++) are required. The candidate must have good communication skills in English (oral and writing), be team-oriented and willing to work in an international environment.
  For further information about the position, please contact Dr. David Jonietz at jonietzd@ethz.ch (no direct applications, please).
  Applications including your application letter, CV, short statement of research interests, full academic records, such as Bachelors and Masters degrees, and names and addresses of at least two references should be sent online to: ETH Zurich, Mrs. Corina Niescher, Human Resources, 8093 Zurich. Applications via email or regular mail will not be considered. Review of applications will begin on July 1st, 2017, and continue until the position is filled.

  Read more »
 • Nabídka brigády pro studenty

  Možnost přivýdělku pro studenty v odpoledních hodinách na učebnách Institutu geoinformatiky a Institutu ekonomiky a systémů řízení v příštím školním roce 2017/2018! Jedná se o dozor na učebnách od 14:00 do 20:00 v semestru a od 14:00 do 18:00 ve zkouškovém období. Primárně jde o zpřístupnění učebny pedagogům pro výuku. Lze zkoordinovat i s vlastní výukou brigádníků na budově J.

  Hledá se 4 až 5 studentů, 50 Kč/hod. (1-2 dny v týdnu/studenta). Kdo máte zájem, ozvěte se do konce semestru paní Kodymové (místnost J430, kl.4423).

  Read more »
 • Student Innovation Challenge 2017

  Bearing the motto “Bridging IoT and Sensor Web Applications”, the 52°North Student Innovation Challenge stimulates students to generate and implement innovative ideas and concepts for a specific topic in the GeoIT domain. It also acknowledges and rewards creative and innovative minds.
  52°North invites students of Geoinformatics, Informatics or related fields to submit proposals exploring the link between IoT and Sensor Web technology. The top three applicants will then implement proofs of concepts and present their project results at the Geospatial Sensor Web Conference 2017.
  The 52°North Student Innovation Challenge is endowed with 3.500,- EUR.
  Current Call for Proposals is online (http://52north.org/innovationprize)

  Application deadline is May 7, 2017!

  Please feel free to contact us with any questions.

  Contact
  52°North Initiative
  Ann Hitchcock
  52nprize@52north.org,
  Tel. +49 (0)251 396 371 -0

  The innovation prize is sponsored by 52°North GmbH, con terra GmbH, Esri Deutschland GmbH, the Institute for Geoinformatics at the University of Muenster and the Faculty of Geo-Information Science and Earth Observation (ITC) of the University of Twente. These institutions work together under the banner of the 52°North Open Source Initiative to promote research and education in the field of Geoinformatics.

  Read more »
 • TopGis, Brno – nabídka pracovní pozice pro absolventa/absolventku

  Aktuálně hledáme novou kolegyni či kolegu, který by byl podporou obchodního ředitele pro zahraničí. Úspěšný uchazeč má perspektivu trvalého uplatnění v inovativní firmě střední velikosti s rozsáhlým technologickým zázemím. Místo výkonu práce je Brno. Nástup k zaškolení je možný ihned.

  Společnost TopGis, s.r.o., inovátor v oblasti mapových služeb, dodavatel portálu mapy.cz a řady klientů v Česku a Evropské unii s hlavní kanceláří v Brně nabízí práci na hlavní pracovní poměr uchazeči, který uspěje ve výběrovém řízení na pozici
  “Podpora obchodu”

  Pracovní náplň:

  • aktivní spolupráce s oddělením obchodu a účetním oddělením. Evidence přehledu aktuálních a uskutečněných projektů a související dokumentace. Finalizace projektů a příprava podkladů k fakturaci
  • podpora obchodu v oblasti marketingu – příprava a účast na konferencích
  • přímá komunikace se zákazníkem v českém a anglickém jazyce
  • tvorba nabídek a podkladů pro obchodní jednání
  • aktivní vyhledávání poptávek veřejných výběrových řízení a tvorba nabídek v českém a anglickém jazyce
  • tvorba mapových výstupů v prostředí ArcGIS a QGIS

  Požadavky:

  • VŠ vzdělání technického směru (obor geodézie, kartografie, geoinformatika)
  • znalost anglického jazyka na komunikační úrovni
  • MS Office na pokročilé uživatelské úrovni, ArcGIS, QGIS, Microstation (výhodou)
  • orientace v GIS, kartografii a fotogrammetrii
  • orientace v Zákoně o veřejných zakázkách (výhodou)
  • komunikační dovednosti, příjemné vystupování a schopnost jednat s lidmi, schopnost týmové práce
  • důslednost, samostatnost a spolehlivost v plnění svěřených úkolů
  • proaktivní a iniciativní přístup, časová flexibilita
  • odolnost vůči stresu, trpělivost a vytrvalost
  • řidičské oprávnění sk. B (aktivní řidič)

  Pracoviště:

  • kancelář Brno
  • nástup možný od 15. dubna 2017

  V případě Vašeho zájmu nám pošlete Váš strukturovaný životopis na emailovou adresu kariera@topgis.cz.

  Odpovědí na inzerát či zasláním Vašeho životopisu a případných dalších osobních materiálů do společnosti TopGis, s.r.o., dáváte souhlas ke zpracování a uchování Vašich osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Tento souhlas platí na dobu jednoho roku. Souhlas můžete zrušit dříve odvoláním v písemné formě. Poté budou Vaše životopisy a další osobní materiály skartovány.

  Více informací o společnosti na www.topgis.cz.

  Read more »
 • Nabídka brigády – MDP GEO

  Zajímavá možnost přivydělat si během studia od společnosti MDP GEO.

  Podrobnosti naleznete zde.

  Read more »
 • 3D workshop ve znamení nejmodernějších technologií

  [ffb_section_0 unique_id=“14l18lck“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22type%22%3A%22fg-container-large%22%2C%22no-padding%22%3A0%2C%22no-gutter%22%3A0%2C%22gutter-size%22%3A%22%22%2C%22match-col%22%3A0%2C%22force-fullwidth%22%3A0%7D%7D%7D“][ffb_column_1 unique_id=“14l18lcl“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22t%22%3A%2220%22%2C%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2260%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_paragraph_2 unique_id=“pk3copb“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%220%22%2C%22align%22%3A%22text-center%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22clrs%22%3A%7B%22font-size%22%3A%2218%22%2C%22font-weight%22%3A%22600%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]V březnu jsme v Praze a Olomouci uspořádali první 3D workshop, kde jsme účastníkům prezentovali aktuálně dostupné 3D technologie a jejich uplatnění v našich aplikacích.[/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151et2ce“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151et3eo“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%226%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][ffb_image_2 unique_id=“151etq5u“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22img%22%3A%7B%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A10037%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2F3dmapa.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A924%2C%5C%22height%5C%22%3A549%7D%22%2C%22title%22%3A%223D GIS%22%7D%2C%22link%22%3A%7B%22type%22%3A%22lightbox-image%22%2C%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A10037%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2F3dmapa.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A924%2C%5C%22height%5C%22%3A549%7D%22%2C%22img_title%22%3A%223D GIS%22%2C%22title%22%3A%223D GIS%22%7D%2C%22blank%22%3A%22null%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22box-shadows%22%3A%7B%220-%7C-one-box-shadow%22%3A%7B%22one-box-shadow%22%3A%7B%22offset-x%22%3A%2210%22%2C%22offset-y%22%3A%2210%22%2C%22blur-radius%22%3A%2220%22%2C%22spread-radius%22%3A%222%22%2C%22color%22%3A%22%5B25%5D%22%7D%7D%7D%7D%7D%7D“][/ffb_image_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151etd0p“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f0kam“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22t%22%3A%2230%22%2C%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22t%22%3A%2260%22%2C%22b%22%3A%2260%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_paragraph_2 unique_id=“151f0t1r“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  3D workshopu se zúčastnili zástupci z řad měst, krajů i soukromých společností a byly jim představeny možnosti 3D technologií. Druhá polovina workshopu byla věnována praktickým ukázkám z dílny T-MAPY a následovala živá diskuze ohledně využití technologií v praxi a GIS aplikacích. Účastníky velmi zaujal inovativní přístup, kterým T-MAPY k oblasti 3D GISu přistupují.

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f2860″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f2hog“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A6%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][ffb_image_2 unique_id=“151f2hoh“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22img%22%3A%7B%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A10038%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2F3dobjekt.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A829%2C%5C%22height%5C%22%3A554%7D%22%2C%22title%22%3A%223D GIS%22%7D%2C%22link%22%3A%7B%22type%22%3A%22lightbox-image%22%2C%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A10038%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2F3dobjekt.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A829%2C%5C%22height%5C%22%3A554%7D%22%2C%22img_title%22%3A%223D GIS%22%2C%22title%22%3A%223D GIS%22%7D%2C%22blank%22%3A%22null%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22box-shadows%22%3A%7B%220-%7C-one-box-shadow%22%3A%7B%22one-box-shadow%22%3A%7B%22offset-x%22%3A%2210%22%2C%22offset-y%22%3A%2210%22%2C%22blur-radius%22%3A%2220%22%2C%22spread-radius%22%3A%222%22%2C%22color%22%3A%22%5B25%5D%22%7D%7D%7D%7D%7D%7D“][/ffb_image_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f2anc“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A3%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f39j9″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A%2212%22%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22not-equalize%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22t%22%3A%2230%22%2C%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22t%22%3A%2260%22%2C%22b%22%3A%2260%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_paragraph_2 unique_id=“151f3goh“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22text-is-richtext%22%3A%221%22%2C%22align%22%3A%22text-left%22%2C%22align-sm%22%3A%22%22%2C%22align-md%22%3A%22%22%2C%22align-lg%22%3A%22%22%7D%7D%7D“][ffb_param route=“o gen text“]

  V případě, že Vás téma využití 3D technologií v GIS zajímá, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám na praktických ukázkách předvedeme, jak 3D pomáhá např. v našich pasportních aplikacích, při podpoře turismu nebo při zajištění bezpečnosti občanů.

  [/ffb_param][/ffb_paragraph_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f6388″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A1%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f6dmp“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A4%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][ffb_image_2 unique_id=“151f6dmq“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22img%22%3A%7B%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A10039%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fsochy.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A1022%2C%5C%22height%5C%22%3A565%7D%22%2C%22resize%22%3A%221%22%2C%22width%22%3A%22249%22%2C%22height%22%3A%22138%22%2C%22title%22%3A%223D GIS%22%7D%2C%22link%22%3A%7B%22type%22%3A%22lightbox-image%22%2C%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A10039%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fsochy.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A1022%2C%5C%22height%5C%22%3A565%7D%22%2C%22img_title%22%3A%223D GIS%22%2C%22title%22%3A%223D GIS%22%7D%2C%22blank%22%3A%22null%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22box-shadows%22%3A%7B%220-%7C-one-box-shadow%22%3A%7B%22one-box-shadow%22%3A%7B%22offset-x%22%3A%2210%22%2C%22offset-y%22%3A%2210%22%2C%22blur-radius%22%3A%2220%22%2C%22spread-radius%22%3A%222%22%2C%22color%22%3A%22%5B25%5D%22%7D%7D%7D%7D%7D%7D“][/ffb_image_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151lddq6″ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A2%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151ld1cu“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A4%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][ffb_image_2 unique_id=“151ld1cv“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22img%22%3A%7B%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A10048%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fsocha.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A880%2C%5C%22height%5C%22%3A566%7D%22%2C%22resize%22%3A%221%22%2C%22width%22%3A%22249%22%2C%22height%22%3A%22138%22%2C%22title%22%3A%223D GIS%22%7D%2C%22link%22%3A%7B%22type%22%3A%22lightbox-image%22%2C%22img%22%3A%22%7B%5C%22id%5C%22%3A10048%2C%5C%22url%5C%22%3A%5C%22https%3A%2F%2Fwww.tmapy.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fsocha.jpg%5C%22%2C%5C%22width%5C%22%3A880%2C%5C%22height%5C%22%3A566%7D%22%2C%22img_title%22%3A%223D GIS%22%2C%22title%22%3A%223D GIS%22%7D%2C%22blank%22%3A%22null%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22box-shadows%22%3A%7B%220-%7C-one-box-shadow%22%3A%7B%22one-box-shadow%22%3A%7B%22offset-x%22%3A%2210%22%2C%22offset-y%22%3A%2210%22%2C%22blur-radius%22%3A%2220%22%2C%22spread-radius%22%3A%222%22%2C%22color%22%3A%22%5B25%5D%22%7D%7D%7D%7D%7D%7D“][/ffb_image_2][/ffb_column_1][ffb_column_1 unique_id=“151f6a8k“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A0%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A1%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A0%2C%22not-equalize%22%3A0%2C%22is-bg-clipped%22%3A0%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][/ffb_column_1][/ffb_section_0][ffb_section_0 unique_id=“151q7gsp“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22type%22%3A%22fg-container-large%22%2C%22no-padding%22%3A%220%22%2C%22no-gutter%22%3A%220%22%2C%22gutter-size%22%3A%22%22%2C%22match-col%22%3A%220%22%2C%22match-col-sm%22%3A%22inherit%22%2C%22match-col-md%22%3A%22inherit%22%2C%22match-col-lg%22%3A%22inherit%22%2C%22force-fullwidth%22%3A%220%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22t%22%3A%2240%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22t%22%3A%2260%22%7D%7D%7D%7D“][ffb_column_1 unique_id=“151q7gsq“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22xs%22%3A%2212%22%2C%22sm%22%3A%22unset%22%2C%22md%22%3A12%2C%22lg%22%3A%22unset%22%2C%22is-centered%22%3A%220%22%2C%22is-bg-clipped%22%3A%220%22%2C%22xs-last%22%3A%22no%22%2C%22sm-last%22%3A%22unset%22%2C%22md-last%22%3A%22unset%22%2C%22lg-last%22%3A%22unset%22%2C%22xs-offset%22%3A%22unset%22%2C%22sm-offset%22%3A%22unset%22%2C%22md-offset%22%3A%22unset%22%2C%22lg-offset%22%3A%22unset%22%2C%22xs-pull%22%3A%22unset%22%2C%22sm-pull%22%3A%22unset%22%2C%22md-pull%22%3A%22unset%22%2C%22lg-pull%22%3A%22unset%22%2C%22xs-push%22%3A%22unset%22%2C%22sm-push%22%3A%22unset%22%2C%22md-push%22%3A%22unset%22%2C%22lg-push%22%3A%22unset%22%2C%22xs-overlap%22%3A%22no%22%2C%22sm-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22md-overlap%22%3A%22unset%22%2C%22lg-overlap%22%3A%22unset%22%7D%7D%7D“][ffb_buttons_2 unique_id=“151q7gss“ data=“%7B%22o%22%3A%7B%22gen%22%3A%7B%22ffsys-disabled%22%3A%220%22%2C%22ffsys-info%22%3A%22%7B%7D%22%2C%22btn%22%3A%7B%22button%22%3A%7B%220-%7C-button4%22%3A%7B%22button4%22%3A%7B%22clrs%22%3A%7B%22font-weight%22%3A%22600%22%2C%22text-decoration%22%3A%22none%22%7D%2C%22text%22%3A%22M%C3%A1m z%C3%A1jem o 3D%22%2C%22icon%22%3A%22ff-font-et-line icon-envelope%22%2C%22icon-position%22%3A%22before%22%2C%22size%22%3A%22md%22%2C%22width%22%3A%22btn-w-auto%22%2C%22radius%22%3A%22radius-6%22%2C%22hover-animation%22%3A%22btn-slide-center-v1%22%2C%22link%22%3A%7B%22target%22%3A%22_blank%22%2C%22url%22%3A%22%2Fkontakty%22%2C%22title%22%3A%22Kontaktujte n%C3%A1s%22%7D%2C%22text-color%22%3A%22%23ffffff%22%2C%22border-color%22%3A%22none%22%2C%22border-hover-color%22%3A%22none%22%2C%22icon-text-color%22%3A%22%5B2%5D%22%2C%22icon-text-hover-color%22%3A%22%5B1%5D%22%2C%22bg-color%22%3A%22%5B1%5D%22%7D%7D%7D%7D%2C%22buttons-align%22%3A%22text-center%22%2C%22buttons-align-sm%22%3A%22%22%2C%22buttons-align-md%22%3A%22%22%2C%22buttons-align-lg%22%3A%22%22%7D%2C%22b-m%22%3A%7B%22pd-xs%22%3A%7B%22b%22%3A%2230%22%7D%2C%22pd-md%22%3A%7B%22b%22%3A%2250%22%7D%7D%7D%7D“][/ffb_buttons_2][/ffb_column_1][/ffb_section_0]

  The post 3D workshop ve znamení nejmodernějších technologií appeared first on T-MAPY spol. s r.o..

  Read more »
 • Nabídka práce – Synthesia, a.s.

  Obrátila se na nás firma Synthesia, a.s. s informací o volném pracovním místě na pozici Správce technické mapy. Rádi by dali šanci i čerstvým absolventům.

  Společnost Synthesia, a.s. se sídlem v Pardubicích je předním evropským výrobcem kvalifikované chemie s téměř devadesátiletou tradicí. V našem areálu o rozloze 4,4 km2 zaměstnáváme 1 900 zaměstnanců.

  Pracovní náplň:

  • správa technické mapy společnosti – zpracování změn prostorových dat v areálu společnosti (polohopis, inž.   sítě), kontrola geodetických zaměření
  • TRAINEE PROGRAM – VHODNÉ PRO ČERSTVÉ ABSOLVENTY
  • měření a vytyčování pomocí GNSS aparatury
  • příprava a poskytování mapových podkladů pro potřeby společnosti a projektanty
  • součinnost při prodeji nemovitých věcí při dělení pozemků (komunikace s geodety, kontrola návrhů GP)
  • zastupování společnosti k jednání se stavebním úřadem – vyjádření k PD, podávání žádostí, územní plánování,…
  • aktivní komunikace se spolupracujícími útvary napříč společností

  Požadujeme:

  • SŠ/VŠ vzdělání technického směru, praxe v oblasti správy prostorových dat a měření GNSS výhodou
  • znalost stavebního zákona, územního plánování výhodou
  • řidičský průkaz sk. B – aktivní řidič
  • uživatelská znalost práce na PC – GeoStoreV6 (případně obdobný program GIS), ACAD, MS Office,
  • anglický jazyk výhodou
  • dobré komunikační a organizační dovednosti, iniciativa a konstruktivní přístup k řešení problémů
  • samostatnost, pečlivost, flexibilita, loajalita a asertivita, důsledný a zodpovědný přístup, koncepční myšlení

  Nabízíme:

  • Zázemí velké české společnosti
  • Pestrou pracovní činnost
  • Rozsáhlé možnosti osobního rozvoje a  profesního růstu
  • Komplexní systém zaměstnaneckých benefitů

  Pokud Vás naše nabídka zaujala, neváhejte a zašlete nám svůj životopis! 

   Mgr. Lucie Bulušková – Personální oddělení

  Tel. 466824556, e-mail: lbuluskova@synthesia.eu

  www.synthesia.eu

  Read more »
 • Nabídka práce GISAT s.r.o.

  Společnost Gisat s.r.o., zabývající se převážně zpracováním dat z DPZ, hledá kvalifikovaného zaměstnance s dobrou znalostí problematiky GIS a zpracování dat z DPZ.

  Zájemce by měl mít zkušenosti s tvorbou nástrojů pro zpracování prostorových dat s využitím Python, GDAL či PostGIS – více informací zde: https://goo.gl/l1IMrz

  Zájemci ať pošlou životopis a motivační dopis na gisat(at)gisat.cz. Nástup možný zhruba v polovině roku 2017.

  Read more »
 • University of Canterbury, Ph.D. studium

  The GeoKEA research group (http://geokea.ac.nz) in the University of Canterbury department of geography is offering a fully-funded full-time 3 year PhD scholarship in the area of geographic data science. Particular topics of interest in our group include analytics on unstructured geospatial data (such as text and images), geographic information retrieval and exploratory search user interfaces (see e.g., http://frankenplace.com), artificial intelligence and deep learning for geographic knowledge discovery, spatial-temporal digital humanities, and cognitive modelling and geosemantics. As part of the position you will have the opportunity to utilize high-performance computing systems and work with big data. For more information and application instructions please follow this link: https://darwinzer0.github.io/geokea/post/phd_scholarship/

  Read more »
 • Město Hodonín – výběrové řízení na pozici referent/ka GIS

  Město Hodonín vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice referent/ka odboru rozvoje města pro oblast GIS – zajišťování tvorby a užívání geografického informačního systému

   Požadavkem je VŠ vzdělání nejlépe v oboru geoinformatiky.

   Nabízíme:

  • Pracovní poměr na dobu neurčitou od května 2017
  • Pružná pracovní doba
  • 25 dnů dovolené
  • 3 dny indispozičního volna („sick days“),
  • Příspěvek na rekreaci, kulturní či sportovní akce, rehabilitaci
  • Příspěvek na stravování
  • Možnost pronájmu městského bytu

  Podrobnosti naleznete na webových stránkách města : http://hodonin.eu/vr-referent-ka-odboru-rozvoje-mesta-pro-oblast-gis/d-1089316/p1=49775

  Read more »